समाचार

लुम्बिनी प्रदेशकी स्वास्थ्य राज्यमन्त्री विमला वली भन्छिन्– मलाई फसाउने षड्यन्त्र भयो

person explore access_timeअसार ५, २०७९ chat_bubble_outline0

लुम्बिनी प्रदेशकी स्वास्थ्य, जनसंख्या तथा परिवार कल्याण राज्यमन्त्री विमला वलीले आफूलाई बद्नाम गरी फसाउने षड्यन्त्र भएको आरोप लगाएकी छन् । उनले सापटी रकम लामो समयसम्म फिर्ता नगरेपछि एकराज बस्नेतको घरमा गएको तर कसैलाई कुटपिट नगरेको दाबीसमेत गरिन् ।


गत जेठ ३१ गते बिहान आफ्नो सुरक्षा गार्डसहित तुलसीपुर उपमहानगरपालिका–५, बसपार्कस्थित एकराज बस्नेतको घरमा पुगेर उनका परिवारका सदस्यमाथि कुटपिट तथा दुर्व्यवहार गरेको आरोपमा प्रहरीले राज्यमन्त्री वलीलाई नियन्त्रणमा लिएको थियो । यद्यपि घटना भएको एक सातासम्म प्रहरीले उनीविरुद्धको जाहेरी दर्ता गरेको छैन ।राज्य मन्त्री विमलालाई मुख्यमन्त्रीको निर्देशनमा जेठ ३१ गते नै बुटवल पठाइएको थियो भने स्वास्थ्य अवस्था बिग्रिएको भन्दै उपचारका लागि अस्पताल भर्ना गरिएको थियो । उनी हाल दाङको घोराहीस्थित आफ्नो घरमा आराम गरिरहेकी छन् ।एकराज बस्नेतकी श्रीमती मिनाले आफू र छोरीमाथि कुटपिट भएको आरोप लगाउँदै जिल्ला प्रहरी कार्यालयमा राज्यमन्त्री वलीविरुद्ध जाहेरी दिएकी छन् । तर एक हप्ता बितिसक्दा पनि प्रहरीले जाहेरी दर्ता गरेको छैन ।

राज्यमन्त्री विमलाले अहिले आफू घरमै आराम गरिरहेको बताइन् । दुई दिन लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमै बसेर उपचार गराएको र डिस्चार्ज भएपछि दाङस्थित घरमा आराम गरिरहेको उनले रातोपाटीलाई बताइन् ।

विमलाले एकराज बस्नेतले आफूसँग ३५ लाख रुपैयाँ सापटी लगेको र फिर्ता नगरेपछि पैसा उठाउन गएको दाबी गरेकी छन् । ‘सापटी रकम लिनका लागि उसको घरमा गरेको बेला योजनाबद्ध रूपमा मलाई विवादमा ल्याउने काम भएको हो,’ रातोपाटीसँग उनले भनिन् ।

उनले सरकारले बनाएको समितिलाई आफूले घटनाको विषयमा यथार्थ विवरण दिएको बताइन् । आफूले कसैमाथि कुटपिट नगरेको जिकिर गर्दै उनले बद्नाम गर्नका लागि सुनियोजित रुपमा यस्ता हल्ला फैलाइएको आरोप लगाइन् ।

विमला प्रकरणले प्रहरी, संसद् र सरकार सबैको ध्यान तानेको छ । उक्त घटनालाई लिएर प्रतिपक्ष एमालेले लुम्बिनी प्रदेशसभा समेत अवरुद्ध गर्दै सरकारको धारणा मागेको थियो ।

प्रदेश सरकारले आन्तरिक मामिला तथा सञ्चार मन्त्री तिलकराम शर्माको संयोजकत्वमा उक्त घटनाका सम्बन्धमा छानबिन गर्न ३ सदस्यीय कार्यदल बनाएको छ । उक्त कार्यदलले छानबिनको काम आगडि बढाएको कार्यदलका संयोजकसमेत रहेका मन्त्री शर्माले रातोपाटीलाई बताए ।

‘राज्यमन्त्रीसँग घटनाबारे बुझ्ने काम भइसकेको छ,’ उनले रातोपाटीसँग भने, ‘अन्य पक्ष पनि सम्पर्क गरेर छानबिनको काम अगाडि बढेको छ ।’ प्रदेश सरकारले छानबिन प्रक्रिया अघि बढाएपछि प्रहरीले जाहेरी दर्ता प्रक्रियालाई ‘पर्ख र हेर’को रणनीतिमा राखेको स्रोत बताउँछ ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाङका एसपी सुरेश काफ्लेले राज्यमन्त्री विमलाविरुद्धको जाहेरी दर्ता प्रक्रियामा रहेको बताए । उनले सरकारले गठन गरेको छानबिन टोलीको प्रतिवेदनको आधारमा आगडि बढ्ने बताए ।

‘प्रहरीले पनि आफ्नो ढंगबाट काम गरिरहेको छ तर प्रहरीभन्दा माथिल्लो निकायबाटै समिति बनाएपछि त्यसको रिपोर्टलाई आधार मानेर अघि बढ्ने सोच बनाएका छौं,’ उनले भने । जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाङमा एकराज बस्नेतकी श्रीमती मिनाले जेठ ३१ गते राज्यमन्त्री विमलाविरुद्ध उजुरी दिएकी हुन् । एकराज भने मिडिया र प्रहरीको सम्पर्कमा आएका छैनन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।