ad
x

‘विपद् व्यवस्थापन प्राधिकरणमा कार्य सम्पन्नता गर्न कठिनाइ भयो’

person explore access_timeअसार ५, २०७९ chat_bubble_outline0

विपद् जोखिम न्यूनिकरण तथा व्यवस्थापन राष्ट्रिय परिषद्का विज्ञ सदस्य डा.गंगालाल तुलाधरले विपद् व्यवस्थापन प्राधिकरण गृह मन्त्रालय मातहत हुनुले कार्य सम्पन्नतामा कठिनाइ भइरहेको बताएका छन् । आइतबार काठमाडौंमा पूर्वसूचना प्रणालीमा सञ्चार माध्यमको भूमिका विषयको अन्तरक्रियामा बोल्दै विज्ञ सदस्य डा. तुलाधरले परिषद् स्वायत्त निकाय भएपनि काम गराइ गृह मन्त्रालय मातहतको निकायझैँ भएको बताए ।


उनले प्रधानमन्त्री अध्यक्ष रहने राष्ट्रिय विपद् जोखिम न्यूनीकरण तथा व्यवस्थापन प्राधिकरण गृह मन्त्रालयको मातहतमा रहेर काम गर्न नहुने बताए ।  डा. तुलाधरले विपद् जोखिम न्यूनीकरण तथा व्यवस्थापन प्राधिकरण सम्बन्धी कानुन बनाउँदा नै गल्ति भएकाले अहिले विपद्को समयमा परिषद्ले भने जस्तो काम गर्न समस्या आएको बताए ।  उनले गृह मन्त्रालय अन्तर्गतका निकायहरुले परिषद्ले दिएका निर्देशन पालना नगर्ने र परिषद् सदस्यलाई समेत नचिन्ने अवस्था रहेको बताए । डा. तुलाधरले आफू विपद् व्यवस्थापन राष्ट्रिय परिषद्को विज्ञ सदस्य भएपनि आफ्नो कार्यालय समेत नभएकाले रमिता हेर्नुभन्दा बाहेक अन्य काम गर्न नसकेको गुनासो गरे । उनले प्राधिकरणमा ६ अर्ब ६१ करोड रुपैयाँ त्यतिकै थन्किएर बसेको बताए ।  
 
कार्यक्रममा जलवायु तथा विपद् विज्ञ डा. धर्म उप्रेतीले विश्वभर नै बहुप्रकोप पूर्वसूचना प्रणालीले प्राथमिकता पाएकोभन्दै नेपालले पनि यो विषयमा प्राथमिकताका साथ काम गर्नुपर्ने बताए ।   उनले विपद् जोखिमबाट बच्नको लागि सरकारले सूचना प्रवाहलाई स्थानीय जनतासम्म सहज रुपमा पु¥याउन सकेमात्रै विपद्बाट हुने क्षति कम हुने बताए ।  

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।