विवाहअघि यी ५ तरिकाले आफ्नो पार्टनरको व्यवहार बुझ्नुहोस्

person explore access_timeजेठ १९, २०७९ chat_bubble_outline0

विवाहअघि आफ्नो पार्टनरबारे जति सक्दो जानकारी थाहा पाउनु पर्छ ताकि बिहे पछि खासै  ठूलो समस्या नहोस् । बिहे गर्नुअघि राम्रोसँग बुझेर आफ्नो लागि सहि जीवनसाथी छनोट गर्ने मौका हुन्छ र यस अवधिमा आफ्नो पार्टनरको व्यवहार बुझ्ने मौका पनि हुन्छ । यस लेखमा, हामी तपाईंलाई केही सजिलो उपायहरू बताउन गइरहेका छौं, जसको मद्दतले तपाईं आफ्नो पार्टनरको व्यवहार पहिचान गर्न सक्नुहुन्छ ।


१. तपाईंप्रति उनको व्यवहार बुझ्नुहोस्बिहे गर्नुअघि पार्टनरलाई बुझ्नको लागि सबैभन्दा पहिला उनले तपाईंलाई कस्तो व्यवहार गर्छन् त्यो हेर्नुहोस् । यदि उनको व्यवहार तपाईंप्रति राम्रो छ भने तपाईंले आफ्नो लागि सही पार्टनर रोज्नुभएको छ भन्ने बुझ्नुहोस् । मागी विवाहमा पार्टनरको व्यवहार थाहा हुँदैन, यस्तो अवस्थामा आफ्नो पार्टनरको व्यवहार नबुझेपछि समस्या हुनसक्छ, तर यदि उनीहरुमा तपाईंप्रति राम्रो भावना छ भने तपाईंले उनलाई आफ्नो पार्टनरको रुपमा स्वीकार गर्न सक्नुहुन्छ ।२. नचिनेका व्यक्तिसँगको व्यवहार बुझ्नुहोस्

तपाईंले विवाह गर्न लागेका व्यक्तिको व्यवहार बुझ्नको लागि, ती व्यक्तिले नचिनेका व्यक्तिहरूसँग कस्तो व्यवहार गर्छन् भनेर हेर्नुहोस् । अरु व्यक्तिसँग गरेको व्यवहारको आधारमा जुन व्यक्तिसँग तपार्ईं विवाह गर्दै हुनुहुन्छ उनले तपाईंलाई विवाह गरेपछि कस्तो व्यवहार गर्छन् भन्ने कुरा बुझ्नुहोस् । तपाईंको पार्टनरले कुनै अपरिचित व्यक्तिसँग कुरा गर्दा कस्तो भाषा प्रयोग गरिरहेका छन्, व्यवहार कस्तो हुन्छ भन्ने कुरा तपाईंले याद गर्नुपर्छ ।

३. सोसल मिडिया अकाउन्ट हेर्नुहोस्ः

यदि तपाइँ आफ्नो पार्टनरको व्यवहार बुझ्न चाहनुहुन्छ भने, तपार्इंले उनको सोशल मिडिया अकाउन्ट हेर्न सक्नुहुन्छ । सामाजिक सञ्जालमार्फत् कुनै व्यक्तिको रुची–अरुचीबारे पनि थाहा हुँदैन, तपाईंको पार्टनरको विचारधारालाई पनि यसले व्यक्त गरिरहेको हुन्छ । उनको व्यवहार बुझ्नका लागि तपाईंको पार्टनरले के कुरा सेयर गरिरहेका छन्, त्यसबारे पनि ध्यान दिनुहोस् ।

४. शारीरिक भाषा द्वारा व्यवहार पहिचान गर्नुहोस्

यदि तपाईं आफ्नो पार्टनरको स्वभाव बुझ्न चाहनुहुन्छ भने, उसको शारीरिक भाषा कस्तो छ हेर्नुहोस् । व्यक्तिको शारीरिक भाषाले पनि व्यक्तिको व्यवहारको बारेमा धेरै कुरा बताउँछ । शारीरिक भाषाको आधारमा, एक व्यक्तिले कस्तो परिस्थितिमा कस्तो प्रतिक्रिया दिन्छ भन्ने बुझ्न सकिन्छ । यदि तपाईं​को पार्टनर बढी रिसाउनुहुन्छ भने तपार्इंले यसको कारण के हो भनेर बुझ्नु पर्छ, कहिलेकाहीँ धेरै रिसाउने व्यक्तिहरू आफ्नो सिद्धान्तमा अडिग हुन्छन् तर उनीहरूको व्यवहार खराब हुँदैन भने, तपाईंले उनीहरूको रिसको आधारमा उनीहरूलाई नराम्रो मान्न हुँदैन ।

५. सानासँग कुरा गर्ने तरिका पनि हेर्नुहोस्  

यदि तपाइँ आफ्नो पार्टनरको व्यवहार बुझ्न चाहनुहुन्छ भने, उनीहरूले आफ्ना प्रियजनहरूसँग र साना बच्चाहरूसँग कसरी कुरा गर्छन् भन्ने कुरा याद गर्नुहोस् । साना बच्चाहरूसँग कसरी कुरा गर्ने भनेर हेरेपछि तपाईंले आफ्नो पार्टनरले कस्तो व्यवहार हुन्छ भनेर थाहा पाउन सक्नुहुन्छ । धेरै विशेषज्ञहरू विश्वास गर्छन् कि एक व्यक्तिको व्यवहार उसको महिला र जनावरहरूप्रतिको व्यवहारबाट प्रकट हुन्छ, यसैलाई आधार मानेर तपार्इंले आफ्नो पार्टनरलाई पनि यस तरिकाले परीक्षण गर्न सक्नुहुन्छ ।

ओन्लीमाई हेल्थ

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।