ad
x

फुटवेयर म्यानुफ्याक्चरर्स एशोसिएसन बजेटबाट खुसी

person explore access_timeजेठ १८, २०७९ chat_bubble_outline0

आर्थिक वर्ष २०७९।८० को बजेटमा आफूले विगतमा उठाउँदै आएका विषयहरूमध्ये केही विषयहरू सम्बोधन भएकोमा यस फुटवेयर म्यानुफ्याक्चरर्स एशोसिएसन अफ नेपालले खुसी व्यक्त गरेको छ ।  


बजेट वक्तव्यमा आयातलाई निरुत्साहित गर्दै स्वदेशी वस्तुको वृहत् उत्पादन, बजारीकरण, प्रयोग एवं निकासी प्रवर्द्धनका लागि निजी क्षेत्रको सहकार्यमा मेड इन नेपाल र मेक इन नेपाल अभियान सञ्चालन गर्ने र जुत्ता चप्पलको क्षेत्र आत्मनिर्भर बन्न सक्ने क्षेत्र रहेको विषय बजेटमा महत्त्वका साथ उल्लेख गरिनुले यस क्षेत्रका उद्योगी व्यवसायीमा थप उत्साह थपिएको सङ्घको भनाई छ । यसैगरी स्वदेशमा उत्पादित जुत्ता चप्पल निर्यातमा दिइने अनुदानमा वृद्धि, बैंकबाट प्रवाह गरिने ऋणमा औद्योगिक र व्यावसायिक रूपमा वर्गीकरण गरी औद्योगिक ऋणमा विशेष सहुलियत दिने, रोजगारी सिर्जना गर्न कार्यस्थलमा आधारित तालिमका निमित्त बजेट विनियोजन लगायतका विषयहरू सकारात्मक रहेको बताउँदै यसले आयातलाई निरुत्साहित गर्दै स्वदेशमा नै उत्पादकत्व अभिवृद्धि गरी देशलाई आत्मनिर्भर बनाउँदै लैजान बाटो तर्फ अगाडी बढी रहेको सन्देश दिन खोजिएको सङ्घले जनाएको छ । 

यद्यपि फुटवेयर क्षेत्रमा न्यून लगानी भएका उद्योगीहरूका लागि बजारीकरण गर्न समस्या भएको र देशका कुना कुना सम्म सामान पु¥याउन नसकेको अवस्थामा बजारीकरण र प्रवर्द्धनका लागि कुनै किसिमको सहुलियत एवं कार्यक्रमका बारेमा बजेटमा सम्बोधन नभएको सङ्घको गुनासो छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।