ad
x

मानिसबाट कुकुर बन्न १९ लाख खर्च

person explore access_timeजेठ १२, २०७९ chat_bubble_outline0

 


संसारमा यस्ता धेरै व्यक्ति छन् जो आफ्नो अनौठो व्यवहारका कारण चर्चामा आउने गर्छन् । यस्तै एउटा अनौठो घटना जापानबाट आएको छ, जहाँ एक व्यक्तिको कुकुर बन्ने शौखले सबैलाई छक्क पारेको छ । टोको नामका जापानका यी व्यक्ति अहिले कुकुर बनेका छन् । मानिसबाट कुकुर बनेका टोकोले सामाजिक सञ्जालमा एउटा तस्बिर पनि सेयर गरेका छन् । सामाजिक सञ्जालमा यसको असाध्यै चर्चा भइरहेको छ ।वास्तवमा, जापानमा बस्ने यी व्यक्तिको बाल्यकालदेखि नै कुकुरको जीवन जिउने सपना थियो । जापानको एक व्यावसायिक एजेन्सी जेपेट वर्कशप कम्पनीले टोकोलाई कुली प्रजातिको कुकुरमा परिणत गरेको छ ।कुकुर बन्न १९ लाख खर्चउक्त व्यक्तिलाई कुकुर बन्न यति धेरै मन लाग्यो कि त्यसका लागि उनले १९ लाख रुपैयाँ (लगभग २० लाख जापानी येन) खर्च गरे । यति धेरै पैसा लिएर ती व्यक्तिले यस्तो पोसाक बनाए, जसमा उनी ठ्याक्कै कुकुरजस्तै देखिन्छन् । यो पहिरनमा उनलाई चिन्न गाह्रो हुन्छ ।पोशाक बनाउन करिब ४० दिन लाग्यो । मानिस र कुकुरमा धेरै भिन्नता हुने भएकाले यो पोशाक बनाउन निकै मिहिनेत गरेको कम्पनीले जनाएको छ । टोकोले यो पोशाक लगाएपछि आफू कुकुरजस्तै देखिनुपर्ने इच्छा जताएका थिए ।त्यही कारणले मानिसले कुली प्रजाति रोजे

जापानी सञ्चारमाध्यमको समाचार न्युज डट माइनाभियान्डले ती व्यक्तिलाई कुली प्रजातिकै कुकुर किन रोजेको भन्ने प्रश्न सोधेका थिए । यसको जवाफमा उनले भने, ‘कुली मेरो सबैभन्दा मनपर्ने कुकुर हो र सबैभन्दा क्युट छ । मलाई लाग्थ्यो म जत्तिकै ठूलो जनावर राम्रो हुन्छ । लामो कपाल भएका कुकुरहरूले मानव आकृतिहरू लुकाउन सक्छन्, त्यसैले मैले कुली रोजेँ । यसको पोशाक पनि पूर्ण रूपमा ओरिजिनल देखिएको थियो ।’

प्रश्नकर्ताले सोधे, ‘के तपाईं आफ्नो हात र खुट्टा राम्ररी चलाउन सक्नुहुन्छ ?’ यसको जवाफमा   टोकोले भने, ‘केही अवरोधहरू छन्, तर हात र खुट्टा चलाउन सकिन्छ । यद्यपि, यदि तपाईंले हात र खुट्टा धेरै हल्लाउनुभयो भने, त्यो कुकुर जस्तो देखिँदैन ।’

 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।