ad
x

जेलेन्स्कीले युद्ध अन्त्यका लागि पुटिनसँग मात्रै वार्ता गर्ने

person explore access_timeजेठ १०, २०७९ chat_bubble_outline0

 


युक्रेनका राष्ट्रपति भोलोडिमिर जेलेन्स्कीले रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिन एक मात्र नेता हुन् जससँग युद्ध अन्त्य गर्न आफू वार्ता गर्न तयार रहेको बताएका छन् ।जेलेन्स्कीले डाभोसमा विश्व आर्थिक मञ्चलाई सम्बोधन गर्दै गर्दा सो कुरा बताएका हुन् ।समाचार एजेन्सी रोयटर्सका अनुसार जेलेन्स्कीले रुसको कारवाहीका कारण उनलाई कुनै पनि प्रकारको वार्ता गर्न गाह्रो भइरहेको बताएका छन् ।रुसले अहिलेसम्म युक्रेनी नागरिकलाई जानाजानी निशाना बनाएको दाबीलाई अस्वीकार गर्दै आएको छ । रुसले आफ्नो आक्रमणलाई युक्रेनमा ‘विशेष अभियान’ भनेको छ ।जेलेन्स्कीले भने, ‘रुसका राष्ट्रपतिले हरेक निर्णय गर्छन् । यदि हामी उनी बिना नै यो युद्ध समाप्त गर्ने कुरा गरिरहेका छौँ भने यस्तो निर्णय लिन सकिँदैन ।’उनले भने, ‘राष्ट्रपति बाहेक म रुसी महासंघका कुनै पदाधिकारीसँग वार्ता गर्दिनँ, वार्ता युद्ध कसरी रोक्ने भन्ने एउटै मुद्दामा केन्द्रीत भएको अवस्थामा पनि वार्ता गर्ने छैन । यसबाहेक कुनै अन्य मुद्दामा वार्ताको कुनै अर्थ छैन ।’

गत हप्ता, जेलेन्स्कीले युक्रेनी टेलिभिजन च्यानलमा भने, ‘कूटनीति बिना युद्ध रोक्न असम्भव छ ।’

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।