ad
x

युक्रेनलाई हाई–टेक हतियार पठाउन राजी भए अमेरिकासहित २० भन्दा बढी देश

person explore access_timeजेठ १०, २०७९ chat_bubble_outline0

 


अमेरिकी रक्षा मन्त्री लोयड अस्टिनले युक्रेनको सेनाको मद्दतका लागि करिब २० देश थप हतियार दिनका लागि अग्रसर भएका छन् ।समाचार एजेन्सी पीटीआईका अनुसार सोमबार विश्वका करिब ५० देशका नेताहरूले भर्चुअल बैठक गरे र युक्रेनलाई हार्पुन लन्चर-मिसाइलसहित धेरै उन्नत हतियार दिन सहमत भए ।बैठक पछि, अस्टिनले मिडियाको सामू डेनमार्कप्रति कृतज्ञता व्यक्त गरे, जसले युक्रेनलाई हार्पुन एन्टी-शिप मिसाइलहरू दिने वाचा गरेका छन् । यसले युक्रेनको आक्रमण क्षमतालाई धेरै गुणा बढाउने विश्वास गरिएको छ ।अमेरिकाका सबैभन्दा वरिष्ठ सैन्य अधिकारी जनरल मार्क मिलेले पनि युक्रेनमा अमेरिकी हतियार प्रशिक्षकहरू पठाउने विषयमा अधिकारीहरूबीच छलफल जारी रहेको बताए । यद्यपि, उनले अहिले अमेरिकाले आफ्ना सैनिकलाई युद्धमा नपठाउने पनि जोड दिए ।युक्रेनमा रुसी आक्रमण हुनुअघि नै अमेरिकाले त्यहाँ रहेका आफ्ना केही सैनिक फिर्ता लिएको थियो । तर, मिलिले युक्रेनमा रहेको अमेरिकी दूतावासको सुरक्षाका लागि केही सेना किभ पठाउन सकिने पनि स्पष्ट पारे ।अमेरिकाले किभमा आफ्नो दूतावास आंशिक रूपमा खोलेको छ । त्यसयता अमेरिकाले आफ्नो सुरक्षाका लागि युक्रेनमा समुद्री सुरक्षा बल फिर्ता पठाउने हो कि होइन भन्ने प्रश्न उठिरहेको छ । जनरल मिलिले युक्रेनमा विशेष अपरेशन फोर्स पठाउने सम्भावनालाई पनि अस्वीकार गरे ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।