ad
x

लुम्बिनीमा काँग्रेस पहिलो, माओवादी तेस्रो

person explore access_timeजेठ ९, २०७९ chat_bubble_outline0

स्थानीय तह सदस्य निर्वाचन २०७९ मा लुम्बिनी प्रदेशबाट नगर प्रमुख ३२, गाउँपालिका अध्यक्ष ७१, नगर उपप्रमुख ३२, गाउँपालिका उपाध्यक्ष ७२, वडाअध्यक्ष ९४६, महिला सदस्य ९४६, दलित महिला सदस्य ९४६, खुला सदस्य १८९२ गरी ४ हजार ९३६ जना निर्वाचित भएको निर्वाचन आयोगले जनाएको छ ।


आयोगका अनुसार नेपाली काँग्रेसले प्रमुख १८, अध्यक्ष २७, उपप्रमुख ११, उपाध्यक्ष ३२, वडा अध्यक्ष ३५९, महिला सदस्य ३५५, दलित महिला सदस्य ३६६ र खुला सदस्य ७२८ जितेको छ । सो दलको सबै पद जोड्दा १८९६ जित हासिल गरेको छ।
त्यस्तै, नेकपा (एमाले) ले प्रमुख ८, अध्यक्ष १७, उपप्रमुख १३, उपाध्यक्ष २३, वडा अध्यक्ष ३००, महिला सदस्य ३१९, दलित महिला सदस्य ३०९ र खुला सदस्य ६२७ जितेको छ । सो दलले सबै पद जोड्दा १६१६ जितेको छ।
सोहीअनुसार माओवादी केन्द्रले प्रमुख ३, अध्यक्ष २२, उपप्रमुख ४, उपाध्यक्ष ११, वडा  अध्यक्ष १६९, महिला सदस्य १६०, दलित महिला सदस्य १५७ र खुला सदस्य ३०२ जितेको छ । सो दलको सबै पद जोड्दा ८२८ जित हासिल गरेको छ।त्यस्तै, सो प्रदेशमा जसपा नेपालले प्रमुख १, अध्यक्ष २, उपप्रमुख २, उपाध्यक्ष १, वडा अध्यक्ष ४२, महिला सदस्य ३९, दलित महिला सदस्य ३६ र खुला सदस्य ७२ जितेको छ । सो दलको सबै पद जोड्दा १९५ जित हासिल गरेको छ।सोहीअनुसार राप्रपाले प्रमुख १, अध्यक्ष ०, उपप्रमुख १, उपाध्यक्ष १, वडा अध्यक्ष २१, महिला सदस्य १८, दलित महिला सदस्य २१ र खुला सदस्य ४५ जितेको छ । सो दलको सबै पद जोड्दा १०८ जित गरेको छ।त्यस्तै, राष्ट्रिय जनमोर्चाले प्रमुख १, अध्यक्ष १, उपप्रमुख १, उपाध्यक्ष १, वडा अध्यक्ष १६, महिला सदस्य १९, दलित महिला सदस्य २१ र खुला सदस्य ४० जितेको छ । सो दलको सबै पद जोड्दा १०० जित हासिल गरेको छ । सोहीअनुसार लोसपा नेपालले प्रमुख ०, अध्यक्ष १, उपप्रमुख ०, उपाध्यक्ष १, वडा अध्यक्ष १३, महिला सदस्य १७, दलित महिला सदस्य १६ र खुला सदस्य ३४ जितेको छ । सो दलको सबै पद जोड्दा ८२ जित हासिल गरेको छ।त्यस्तै, जनमत पार्टी (जपा) ले प्रमुख ०, अध्यक्ष ०, उपप्रमुख ०, उपाध्यक्ष ०, वडा अध्यक्ष ५, महिला सदस्य ७, दलित महिला सदस्य ५ र खुला सदस्य १४ जितेको छ । सो दलको सबै पद जोड्दा ३१ जित हासिल गरेको छ । सोहीअनुसार जनता प्रगतिशील पार्टी नेपालबाट प्रमुख ०, अध्यक्ष १, उपप्रमुख ०, उपाध्यक्ष १, वडा अध्यक्ष ३, महिला सदस्य २ दलित महिला सदस्य ४ र खुला सदस्य ६ जितेको छ । सो दलको सबै पद जोड्दा १७ जित हासिल गरेको छ ।त्यस्तै, नेकपा (एकीकृत समाजवादी) ले प्रमुख ०, अध्यक्ष ०, उपप्रमुख ०, उपाध्यक्ष ०, वडा अध्यक्ष ४, महिला सदस्य ३, दलित महिला सदस्य २ र खुला सदस्य ७ जितेको छ । सो दलको सवै पद जोड्दा १६ जित हासिल गरेको छ।

त्यस्तै, बहुजन शक्ति पार्टीले प्रमुख ०, अध्यक्ष ०, उपप्रमुख ०, उपाध्यक्ष ०, वडा अध्यक्ष १,  महिला सदस्य १, दलित महिला सदस्य १ र खुला सदस्य २ जितेको छ । सो दलको सबै पद जोड्दा ५ जित हासिल गरेको छ । सोहीअनुसार नेपाल जनता पार्टीले प्रमुख ०, अध्यक्ष ०, उपप्रमुख ०, उपाध्यक्ष ०, वडा अध्यक्ष १, महिला सदस्य १, दलित महिला सदस्य १ र खुला सदस्य २ जितेको छ । सो दलको सवै पद जोडदा ५ जित हासिल गरेको छ।

यसैबीच राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टीले प्रमुख ०, अध्यक्ष ०, उपप्रमुख ०, उपाध्यक्ष ०, वडा अध्यक्ष ०, महिला सदस्य ०, दलित महिला सदस्य ० र खुला सदस्य १ जितेको छ । यस्तै, सो प्रदेशमा स्वतन्त्रबाट वडा अध्यक्ष १२, महिला सदस्य ५, दलित महिला सदस्य ७र खुला सदस्य १२ गरी कुल ३६ स्थानमा निर्वाचित भएका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।