ad
x

बजेटमार्फत उद्योगमैत्री नीति ल्याइने, मन्त्री बडूले निजी क्षेत्रसँग गरे छलफल

person explore access_timeजेठ ७, २०७९ chat_bubble_outline0

उद्योग वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालयले स्वदेशी वस्तुको उत्पादन र उपभोग वृद्धि गर्ने विषयमा बजेटमा समेट्नु पर्ने विषयमा छलफल गरेको छ । मन्त्री दिलेन्द्रप्रसाद बडूले निजी क्षेत्रसँग आगामी आर्थिक वर्षको आर्थिक ऐनमा समावेश गर्नु पर्ने कर नीति, भन्सार नीति र परिवर्तन गर्नुपर्ने भन्सार दरको विषयमा छलफल गरेका हुन् ।


छलफलमा आयात व्यवस्थापन गर्दै निर्यात प्रोत्साहन गर्ने विषयमा समेत छलफल भएको मन्त्रालयका जानकारी दिएको छ । छलफलमा मन्त्री बडूले आन्तरिक उत्पादन वृद्धिमा देखिएका नीतिगत एवं अन्य कठिनाईहरुको समाधान गर्न सरकार तयार रहेको बताए । उनले नेपाल आफैले उत्पादन गर्न सक्ने र स्वदेशमै उपलब्ध हुने दैनिक उपभोग्य वस्तुहरु माथिको परनिर्भरता चिन्ताको विषय भएको समेत बताए ।सोहीकारण, तत्काल देखिने गरि काम गर्नुपर्ने र स्वदेशी वस्तु उपभोगको संस्कृति अभिवृद्धि गर्न सबैले जोड्दिनुपर्ने मन्त्री बडूले बताए । सरकारले निजी क्षेत्रसँगको समन्वयमा नेपालमा उपलब्ध नभएका पेट्रोलियम पदार्थलगायतका अन्य वस्तुहरूको विकल्पमा जान अल्पकालीन र दीर्घकालीन योजना बनाएर अगाडि बढ्ने र यससम्बन्धमा निजी क्षेत्रबाट उपयुक्त सुझावको अपेक्षा व्यक्त गरे ।निजी क्षेत्रका प्रतिनिधिहरुले पेट्रोलियम पदार्थको विकल्प खोज्नुपर्ने, उत्पादन लागत घटाउन व्यापार सहजीकरण, उद्योगको विकासका लागि लगानीमैत्री वातावरण बनाउनुपर्ने र साना तथा घरेलु उद्योगहरुलाई प्रवद्र्धन गर्ने नीति लिनुपर्ने लगायतका सुझाव दिए ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।