ad
x

कैलालीमा रेशम चौधरीको नागरिक उन्मुक्ति पार्टी बन्यो पहिलो

person explore access_timeजेठ ६, २०७९ chat_bubble_outline0

सम्पन्न स्थानीय तह निर्वाचन २०७९ अन्तर्गत कैलालीका चार स्थानीय तहको प्रमुख र तीन उपप्रमुखमा विजयी भएर नागरिक उन्मुक्ति पार्टी पहिलो दल बनेको छ । कैलालीको जोशीपुर र जानकी गाउँपालिकाको अध्यक्ष÷उपाध्यक्ष, टीकापुरको प्रमुख र भजनी नगरपालिकाको प्रमुख ÷उपप्रमुखमा विजयी भएर सो पार्टी पहिलो दल बन्न सफल भएको हो । 


जानकी गाउँपालिकाको आधिकारिक नतिजा भने सार्वजनिक हुन बाँकी छ । सो पार्टीले यी पालिकामा प्रमुख÷उपप्रमुखमा उम्मेदवार बनेका नेपाली काँग्रेस, नेकपा (एमाले) र नेकपा (माओवादी केन्द्र) जस्ता ठूला दलका प्रत्याशीलाई पराजित गरेको छ । पाँच वर्षअघिको निर्वाचनमा टीकापुर नगरप्रमुखमा एमाले र उपप्रमुखमा काँग्रेस, जोशीपुर गाउँपालिकाको अध्यक्ष÷उपाध्यक्षमा काँग्रेस, भजनी नगरपालिकाको प्रमुख र उपप्रमुखमा नेकपा (माओवादी केन्द्र) विजयी भएका थिए ।टीकापुर घटनामा अदालतबाट दोषी ठहर रेशमलाल चौधरीकी पत्नीको नेतृत्वमा केही महिनाअघि  मात्र गठन भएको नागरिक उन्मुक्ति पार्टीको विजयले अन्य दलका नेता कार्यर्ताका लागि अनुमान गरिएभन्दा फरक नतिजा आएको छ । 
 
यसअघिको स्थानीय तह निर्वाचनमा ठूला दलले पाएको मत, निकटतम प्रतिद्वन्द्वीको मतलगायत आधारमा गरिएको चुनावी परिणामको आङ्कलन गलत साबित भई परिणाम आफ्नो पक्षमा ल्याउन नागरिक उन्मुक्ति पार्टी सफल देखिएको  हो । जिल्लामा १३ पालिका रहेका छन् ।कैलालीमा आज साँझसम्म नौ पालिकाको अन्तिम नतिजा सार्वजनिक भएको छ । सम्बन्धित निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयका अनुसार कांग्रेसका प्रत्याशी लम्कीचुहा नगरपालिका र गोदावरी नगरपालिकाको प्रमुखमा र कैलारी गाउँपालिकाको अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा विजयी भएका छन् । सो पार्टीका प्रत्याशीले घोडाघोडी र गौरीगङ्गा नगरपालिको उपप्रमुख, मोहन्याल र चुरे गाउँपालिकाको उपाध्यक्षमा विजयी भएका छन् । माओवादी केन्द्रका प्रत्याशी जिल्लाको गौरीगङ्गा नगरपालिकाको प्रमुख र मोहन्याल गाउँपालिकाको अध्यक्ष र टीकापुर नगरपालिकाको उपप्रमुख र बर्दगोरिया गाउँपालिकाको उपाध्यक्ष जितेको छ । लम्कीचुहा र गौरीगङ्गा नगरपालिका तथा जानकी गाउँपालिकाको आधिकारिक नतिजा पुष्टि हुन भने बाँकी छ ।एमालेले जिल्लाको चुरे गाउँपालिकाको अध्यक्ष, लम्कीचुहा र गोदावरी नगरपालिकाको उपप्रमुखमा विजयी भएकोे छ । नेकपा (एकीकृत समाजवादी)ले घोडाघोड नगरपालिकाको प्रमुखमा विजयी भएको छ । माओवादी केन्द्र, काँग्रेस र एकीकृत समाजवादीबीच जिल्लाका पालिका तहका प्रमुख÷उपप्रमुख पदमा तालमेल गरिएको थियो । सत्ता साझेदार दलहरुबीच गरिएको तालमेल अनुसारको नतिजा घोडाघोडी र गौरीगङ्गा नगरपालिका र मोहन्याल गाउँपालिकामा आएको छ । अन्य पालिका तहमा तालमेल अनुसारको नतिजा आउन सकेन । विसं २०७४ को निर्वाचनमा जिल्लामा एमालेले सात पालिका, काँग्रेसले तीन, माओवादी केन्द्रले दुई र तत्कालीन मधेसी जनअधिकार फोरम लोकतान्त्रिकले एक पालिका प्रमुखमा विजयी भएको थियो । सम्पन्न निर्वाचनको परिणामअनुसार एमाले पाँच वर्षअघि जितेका धेरै पालिकाका प्रमुख र उपप्रमुखमा पराजय व्यहोरेको छ । 

काँग्रेस र माओवादी केन्द्रले पनि पहिले जितेका कतिपय पालिकाको प्रमुख उपप्रमुखमा यसपालिकाको चुनावमा पराजय व्यहोरेको छ । एमालेबाट विभाजन भई गठन गरिएको एकीकृत समाजवादीले एकपालिका प्रमुख (घोडाघोडी)मा विजयी भएर चित्त बुझाउनु परेको छ । एकीकृत समाजवादीले तालमेल गरेको चुरे गाउँपालिकाकाको अध्यक्ष र गोदावरी नगरपालिकाका उपप्रमुखमा प्रतिस्पर्धीसँग थोरै मतान्तरले पराजय व्यहोरेको छ । चुरेको अध्यक्ष र गोदावरीको उपप्रमुखमा एमाले विजयी भएको छ । 

धनगढी उपमहानगरपालिकाको मतगणना जारी छ । उपमहानगरको प्रमुखमा स्वतन्त्र उम्मेदवार गोपाल हमालले फराकिलो अग्रता छ । उनलाई काँग्रेसका नृपबहादुर वडले पछ्याइरहेका छ । उपप्रमुखमा माओवादी केन्द्रकी शान्ति अधिकारीको अग्रता छ । उनलाई एमालेका उपप्रमुखका प्रत्याशी कन्दकला रानाथारू पछ्याई रहेकी छिन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।