ad
x

आगामी बजेटबाट कूल राजश्वमा आन्तरिक राजश्वको हिस्सा बढाइने

person explore access_timeजेठ ३, २०७९ chat_bubble_outline0

आगामी आर्थिक वर्षदेखि नेपालको कूल राजश्व संकलन लक्ष्यमा आन्तरिक राजश्वको हिस्सा बढाउने योजना आउने भएको छ । अहिलेसम्म नेपालको राजश्व प्रणाली आयातित वस्तुमा आधारित रहेको छ । यसमा आगामी आर्थिक वर्षदेखि आन्तरिक राजश्वको हिस्सा बढाउने अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले जानकारी दिए ।


अहिलेसम्म नेपालले संकलन गर्ने कूल राजश्वको अधिकांश हिस्सा विदेशबाट हुने वस्तु आयातमा आधारित हुन्छ । यसको अर्थ नेपालले विदेशबाट गर्ने वस्तुको आयातबाट उठ्न राजश्वले नै कुल संकलनको अधिकांश हिस्सा ओगट्छ ।अर्थमन्त्री शर्माले आयातलाई निरुत्साहित गर्ने लक्ष्यसहित आन्तरिक उत्पादन बढाउने बताएका हुन् । जसले कुल संकलित राजश्वमा आन्तरिक राजश्वको हिस्सा बढ्ने छ ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।