ad
x

दैलेख सदरमुकाममा एमालेले गुम्न दिएन वर्चश्व

person explore access_timeजेठ ३, २०७९ chat_bubble_outline0

दैलेख सदरमुकाम रहेको नारायण नगरपालिकामा गठबन्धनलाई पराजित गर्दै एमालेका उम्मेदवारहरू विजयी भएका छन् ।  नगरप्रमुखमा एमालेका लोमन शर्माले ५४३६ मत प्राप्त गर्दै विजयी भएका छन् । गठबन्धनबाट काँग्रेसका निर्मलाकुमारी खड्का (थापा)ले ५३५७ मत प्राप्त गरेकी छन् ।


उपप्रमुखमा पनि एमालेकै तप्ताकुमारी थापाले ५६७३ मत ल्याएर विजयी भएका हुन् ।  गठबन्धनबाट उम्मेदवार बनेकी नेकपा एकीकृत समाजवादीकी सावित्री मल्ल पराजित हुन पुगिन् हुन् । मल्लले ३८३८ मत प्राप्त गरेकी छन् भने उनी निवर्तमान उपप्रमुख समेत हुन् । ०७४ मा उनले एमालेबाट जितेकी थिइन् । त्यतिबेलन उनले ४ हजार ८६६ मत ल्याएकी थिइन् । एमाले विभाजन पछि उनी एकीकृत समाजवादीमा लागेकी हुन् । उनले यो पटक ०७४ मै ल्याएको मत परिणामलाई जोगाउन सकिनन्।सदरमुकामसमेत  रहेको यो पालिकालाई जित्नु प्रतिष्ठाको विषय थियो । ०७४ मा जितेको एमालेले आफ्नो गढलाई बचाउनेमा दुविधा थियो । यद्यपि यो पटक पनि एमालेले नै जित्न सफल भयो । ०७४ मा एमालेका रत्नबहादुर खड्काले चार हजार ७२५ मत ल्याएर निर्वाचित हुँदा काँग्रेसका मणिराम रेग्मीले चार हजार ४५१, माओवादीका दानबहादुर महताराले ३९९ र राप्रपाका गंगाराम बस्नेतले ६११ मत पाएका थिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।