भक्तपुरमा निर्वाचनको तयारी अन्तिम चरणमा, यसरी गरिँदैछ मत गणनास्थलको तयारी

person explore access_timeबैशाख २५, २०७९ chat_bubble_outline0

भक्तपुरमा स्थानीय तहको निर्वाचनपछि आवश्यक हुने मतगणनास्थलको तयारी सुरु भएको छ । जिल्लाका मुख्य निर्वाचन अधिकृत गोपालप्रसाद बास्तोलाकाअनुसार भक्तपुर नगरपालिकाको मतगणनास्थल तयारीको प्राथमिक चरण सुरु भएको हो । उनका अनुसार नगरपालिकाकाकै भवनको माथिल्लो तल्लामा रहेको सभाहललाई मतगणनास्थल बनाउने तयारी गरिएको छ  । 


बास्तोलाकाअनुसार भवनको माथिल्लो तल्लाको सानो र ठूलो हललाई मतगणना स्थल बनाइएको छ । उक्त स्थानमा भक्तपुर नगरपालिकाको एकदेखि १० वडाको मतपेटिका समेत राखिने र गणना हुने गरेर तयारी सुरु गरिएको छ । 

भक्तपुरकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले निर्वाचनको तयारी अन्तिम चरणमा पुगेको जानकारी दिएकी छिन् । ‘सुरक्षाको हिसाबले पनि लगभग तयारी सकिएको छ’ उनले भनिन् ।  मतगणनास्थलमा विद्युत, फोन, इन्टरनेट, सीसी क्यामरा जडान  तयारी समेत तीब्र रुपमा भइरहेको छ । भक्तपुर जिल्लामा ७७ मतदानस्थल र २ सय १९ वटा मतदान केन्द्र तोकिएको छ ।

स्थानीय निर्वाचनका लागि भक्तपुरमा पुरुष ९२ हजार २६५, महिला ९७ हजार ३१४, अन्य ५ जना गरी कुल एक लाख ८९ हजार ५८४ मतदाता रहेको जिल्ला निर्वाचन कार्यालयका प्रमुख नरेन्द्रप्रसाद न्यौपानेले जानकारी दिए । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।