जुम्लामा १४ प्रतिशत महिला कर्मचारी खटिए, ६ जना मतदान अधिकृत

person explore access_timeबैशाख २५, २०७९ chat_bubble_outline0

स्थानीय तह निर्वाचनका लागि जुम्लाका ६ जना महिलालाई मतदान अधिकृतको जिम्मेवारी दिइएको छ । स्याउसुपोर जोन कार्यालयकी  प्रमुख  गंगा कुमारी पोखरेललाई जिल्ला हुलाक कम्पाण्डको मतदान मतदान केन्द्रमा अधिकृतको जिम्मेवारी दिइएको छ । 


चन्दननाथ नगरपालिकामा कार्यरत चण्डिका चौलागाईं चन्दननाथ नगरपालिका ४ मा भारतीस्थित अशोक आधारभूत विद्यालयमा रहेको मतदान केन्द्रमा अधिकृत तोकिएको छ । पातारासी गाउँपालिकामा कार्यरत बिमा रोकायालाई भैरव मावि धुपिढुस्कामा रहेको मतदान केन्द्रमा खटाइएको छ । तिला गाउँपालिकामा कार्यरत जानकी हितानलाई श्री शम्भुनाथ  ज्ञानकुञ्ज  आधारभूत विद्यालयमा रहेको मतदान केन्द्रमा अधिकृत तोकिएको छ । जुम्ला जिल्ला अदालतमा कार्यरत  बेतुना राईलाई  संशर आधारभूत विद्यालय लोर्पामा रहेको मतदान केन्द्रमा  पठाउँदा   तिला गाउँपलिकामा कार्यरत झनमाया खत्रीलाई  भैरवमावि नराकोटको  मतदान केन्द्रमा अधिकृत तोकिएको हो । मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यलयले प्रकाशन गरेको  निर्वाचनमा खटिने कर्मचारीको सूचीअनुसार जुम्लामा यसपटकको मतदानका लागि १४ प्रतिशत मात्र महिला परिचालन भएको सहायक निर्वाचन अधिकृत तोयनाथ उपाध्यायले बताए । जुम्लामा दुई सय चार जना मतदान अधिकृत र सहायक मतदान अधिकृतसहित कर्मचारी खटिएका छन् । मुख्य निर्वाचन कार्यालयका अुसार जिल्लाका १०२ मतदान केन्द्रमा मतदान अधिकृत, सहायक मतदान अधिकृतसहित ४९६ कर्मचारी खटिएका छन् । मुख्य निर्वाचन कार्यालयका सहायक निर्वाचन अधिकृत तोयानाथ उपाध्यायका अनुसार जिल्लाका ७९ मतदान स्थलका १०२ मतदान केन्द्रमा खटिने कर्मचारीसमेत छनोट गरिएको छ । उनका अनुसार पाँच सयभन्दा माथि मतदाता भएका मतदान केन्द्रमा पाँच जना र पाँच सयभन्दा मुनी मतदाता भएका केन्द्रमा चार जना कर्मचारी खटाएको छ । जिल्ला निर्वाचन अधिकारी महेश शर्माका अनुसार जिल्लामा ८८ मतदान केन्द्र पाँचसय भन्दा बढी मतदाता र १४ वटा कम मतदाता छन् । सोही मापदण्डअनुसार जिल्लामा कर्मचारी परिचालन हुने भएका छन् । प्रत्येक केन्द्रमा कर्मचारीसहित तीनजना स्वयंसेवक खटिने भएका छन् । त्यसको जिम्मेवारी मतदान अधिकृतकै हुनेछ । कार्यालय प्रमुख शर्माले मतदान अधिकृत र सहायक मतदान अधिकृतको तालिम सञ्चालन गरिसकेको बताए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।