ad
x
राजनीति

प्रचण्ड र माधवलाई ओलीको व्यङ्ग्य– रोइकराइ गरेपछि बोल्न पाएछन्

person explore access_timeबैशाख २२, २०७९ chat_bubble_outline0
file photo

नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र नेकपा एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले रोइकराइ गरेपछि सत्तारुढ गठबन्धनको चुनावी सभामा बोल्न पाएको बताएका छन् ।


कैलालीको बौनियामा आयोजित एमालेको चुनावी सभालाई बिहीबार सम्बोधन गर्दै ओलीले काँग्रेसले सातै प्रदेशमा आयोजना हुने चुनावी सभामा प्रचण्ड र माधव नेपाललाई बोल्न नदिने तयारी गरेपछि बालुवाटारमा गएर उनीहरुले रोइकराइ गरेपछि बल्ल भरतपुरमा बोल्ने मौका पाएको बताए ।‘मेरी छोरीको उम्मेदवारी छ मेयरमा, मेरी छोरीको क्षेत्रमा काँग्रेसका सभापतिले बोल्ने, मलाई जान नदिने ? भनेर प्रचण्डले भनेपछि प्रचण्ड र माधव नेपाल दुवैलाई बोल्न दिएको छ भरतपुरमा,’ ओलीले भने । एमालेमा अपमान भयो भनेर हिँडेका माधव नेपाललाई अहिले काँग्रेसले बोल्न नदिँदा अपमान महसुस नभएको भन्दै ओलीले व्यङ्ग्य गरे । उनले प्रचण्ड तत्कालीन नेकपाको अध्यक्ष हुँदा सिंहजस्तो भएपनि अहिले ‘भिजेको बिरालो होइन, मुसोजस्तो’ भएको बताए ।

उनले निर्वाचन आयोगले मतपत्रमा चुनाव चिह्न हरियो बनाउने निर्णय गरेकोमा असन्तुष्टि जनाए । उनले भने, ‘रुखलाई हरियो बनाउन निर्वाचन आयोगले सूर्यलाई पनि हरियो बनाइदिएको छ ।’ सत्तारुढ गठबन्धनले महिलाको अधिकार खोसेको टिप्पणीसमेत उनले गरे । पालिकाको प्रमुख र उपप्रमुखमा उम्मेदवारी दिँदा एउटा पुरुष र एउटा महिला हुनुपर्नेमा गठबन्धनले त्यो प्रावधानलाई लत्याएको आरोप उनले लगाए ।

 उनले एमालेले देश बनाउने तर अरु दललाई देश विकासको वास्ता नरहेको बताए । ‘एमाले गाली कम्पिटिशनमा होइन, देश बनाउने काममा लागेको छ,’ ओलीले भने, ‘हुलाकी राजमार्ग बनाउन एमाले चाहियो, पूर्व–पश्चिम राजमार्ग चौडा बनाउन एमाले चाहियो, जनकपुरमा रेलको लिक बनाउन एमाले चाहियो ।’

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।