भारतमा अस्पताल भर्ना हुने ४ संक्रमितमध्ये एक बालबालिका

person explore access_timeबैशाख ७, २०७९ chat_bubble_outline0

पछिल्लो केही दिनयता भारतमा बढ्दै गएको कोरोना संक्रमणले चौथो लहरको सम्भावना बढेको छ । यसपटक बालबालिकामा सङ्क्रमण दरले चिन्ता बढाएको छ । दिल्लीमा कोरोनाबाट अस्पताल भर्ना भएका बिरामीमध्ये २७ प्रतिशत बालबालिका रहेका छन् । दिल्लीको छेउमा रहेको नोएडा र गाजियाबादमा धेरै स्कुल जाने बच्चाहरू संक्रमित भएको रिपोर्टहरू छन् । दिल्लीमा हाल कूल ५१ कोरोना बिरामी अस्पतालमा भर्ना छन्, जसमध्ये १४ बालबालिका छन्।


योसँगै देशमा ११ साताको गिरावटपछि पहिलो पटक कोरोना संक्रमित बढेका छन् । राजधानी दिल्ली, हरियाणा, यूपीमा पनि गत हप्ता मामिलाको तीव्र वृद्धिपछि देशमा फेरि नयाँ लहरको चर्चा सुरु भएको छ ।  सोही समयमा, नोएडामा १८ अप्रिलमा १०७ कोरोना केसहरू रिपोर्ट गरिएको थियो, जसमध्ये ३३ जना बालबालिकाहरू थिए। नोएडामा हालसम्म १०० बालबालिका कोरोनाबाट संक्रमित भएका छन् । नोएडासँगै गाजियाबादका धेरै विद्यालयका बालबालिका पनि कोरोनाबाट संक्रमित भएका छन् ।बालबालिकामा छिटो संक्रमण हुनुको कारण के हो ? यो प्रश्न एपिडेमोलोजिस्ट डा चन्द्रकान्त लहरियालाई सोध्दा उनले भने, ‘बालबालिकामा कोरोना संक्रमण भएमा आत्तिनुपर्ने अवस्था छैन । विद्यालय बन्द हुँदा पनि बालबालिकामा कोरोना संक्रमण हुने गर्थे । अहिले विद्यालय खुल्ने बित्तिकै केसहरु आउने क्रम बढेको छ ।’ दैनिक भास्कर

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।