महावीर पुन लन्डनमा

person explore access_timeचैत १९, २०७८ chat_bubble_outline0

लण्डन । राष्ट्रिय आविष्कार केन्द्रका संस्थापक महावीर पुन बेलायत आइपुगेका छन् । शुक्रबार बिहान लन्डनस्थित हिथ्रो विमानस्थलमा उत्रिएका पुनलाई स्वागत गर्न राष्ट्रिय आविष्कार केन्द्र युरोप संयोजक हरिकृष्ण न्यौपाने, समाजसेवी बलबहादुर राई तथा श्रीमती बर्ता राई विमानस्थल पुगेका थिए ।


अप्रिल २६ देखि युरोप भ्रमण गरी मे २५ मा फेरि बेलायत फर्किने पुनको योजना छ । जुन पहिलो साता पुन नेपाल फर्किने योजनामा छन् । युरोप भ्रमणमा क्रममा लण्डन आएका पुनले आविष्कार केन्द्रका विगत तथा वर्तमान आर्थिक-सामाजिक गतिविधि लगायतबारे नेपाली संघसंस्था र दाताहरूसमक्ष जानकारी गराउनेछन् ।  विभिन्न विश्वविद्यालय, कम्पनी तथा विशेषज्ञहरूसँग भेटघाट गर्ने र अनुसन्धान एवम् विकासमा सहयोग सम्बन्धी सहकार्य गर्नुका साथै परियोजनाका लागि कोष जुटाउने पुनको उद्देश्य छ । रोयल हलवे युनिभर्सिटी अफ लन्डन, युनिभर्सिटी सेन्ट्रल ल्यान्काष्टर, टीसाइड युनिभर्सिटी लगायत युरोपका विभिन्न विश्वविद्यालय तथा नेपाली संघसंस्थाहरुसंग अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरिएको संयोजक हरिकृष्ण न्यौपानेले बताए ।बेलायतस्थित नेपाली तथा संघसंस्थाले कुनै कार्यक्रम गर्न चाहेमा संयोजक न्यौपानेलाई सम्पर्क गर्न सकिने छ । पुनले सन् २०१२ मा सूचना तथा प्रविधि मार्फत देश विकासका सम्भावनाहरूको खोज र आविष्कार गर्ने उद्देश्यले मुनाफारहित संस्था राष्ट्रिय आविष्कार केन्द्रको स्थापना गरेका हुन् । सोही केन्द्र मार्फत उनले विभिन्न खालका परियोजना तथा आविष्कारलाई सर्वसुलभ ढङ्गले कार्यान्वयन गर्दै आएका छन् । सन् १९८९ मा अमेरिकाको नेब्रास्का विश्वविद्यालयबाट विज्ञान शिक्षामा स्नातकोत्तर हासिल गरेका पुनले दिगो शिक्षाको आवश्यकता महसुस गर्दै अघि बढेका हुन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।