काँग्रेसले यसपटक विधिसम्मत रुपमा उम्मेदवार तय गर्छ : प्रकाशमान सिंह

person explore access_timeचैत ५, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाली काँग्रेस नेता प्रकाशमान सिंहले गठबन्धन काँग्रेसको चाहना नभई मुलुकको आवश्यकता भएको बताएका छन् । नेपाली काँग्रेस काठमाडौ क्षेत्र १० ले कीर्तिपुरमा आयोजना गरेको कार्यक्रममा नेता सिंहले केपी ओलीले जनमतको अपमान गरेर संविधान विपरित चलेपछि वर्तमान गठबन्धन  निर्माण भएको सिंहले बताए ।


स्थानीय चुनावमा गठबन्धन गर्नेबारे कार्यकर्ता सुझावका आधारमा केन्द्रीय समिति बसेर आधिकारिक धारणा ल्याउने उनले बताए । केपी ओलीले आफ्नो असक्षमता लुकाउन अनावश्यक हल्ला चलाएकोको भन्दै जनताको घर घरमा पुगेर वास्तविकता बुझाउन उनले कार्यकर्तालाई आग्रह गरे ।मुलुकमा संकट आउँदा काँग्रेसको काँधमा जिम्मेवारी आउने गरेको भन्दै मुलुकलाई काँग्रेसले कुशलतापूर्वक निकास दिने गरेको सिंहको भनाई छ  जनतालाई भ्रममा राख्ने काम काँग्रेसले नगर्ने भन्दै देश र जनताको हितमा सत्ताको अडान राख्ने गरेको उनले बताए । कम्युनिस्टहरु भ्रमको खेती गर्न सिपालु रहेको भन्दै काँग्रेसको अगुवाइमा भएका कामबारे प्रचार–प्रसार गरी पार्टीको पक्षमा मत माग्न सिंहले कार्यकर्तालाई निर्देशन दिए  । सार्वजनिक रुपमा उठेका हरेक सवालमा स्वस्थ सवाल जवाफमा उत्रन कार्यकर्तालाई उनले आग्रह गरे ।

यस्तै उनले विगतका अनुभवबाट पाठ सिकेर यसपटक समयमा नै विधिसम्मत रुपमा उमेदवार तय गरेर अघि बढ्ने भन्दै काँग्रेसका पक्षमा चुनावी माहोल निर्माण गर्न समेत उनले निर्देशन दिए ।  सोही कार्यक्रमा काँग्रेस युवा नेता नैनसिंह महरले आसन्न निर्वाचनमा विजयी प्राप्त गर्न पार्टीभित्र आन्तरिक एकता बलियो बनाउनुपर्नेमा जोड दिए । आन्तरिक एकता विना चुनावमा विजयी हासिल गर्न कठिन हुने उनको भनाइ छ।

१४ औं महाधिवेशनले पार्टीमा उत्पन्न चिसोपनालाई हटाएर चुनावमा जानुपर्नेमा नेता महरले जोड दिए । काँग्रेस आन्तरिक एकताका साथ निर्वाचनमा होमिए काँग्रेसलाई कसैले पनि हराउन नसक्ने उनको भनाई छ । ‘गाउँ–गाउँ जाऔं, काँग्रेस जिताऔँ’ अभियानमा वर्तमान सरकारका उपलब्धि, तीन वर्षे ओली  शासनका काण्ड र एमसीसीबारे जनतालाई प्रस्ट पार्नुपर्ने महरले बताए ।

महरले चुनावी गठबन्धन कुनै सिद्धान्त नभई स्थानीय आवश्यकताका आधारमा गरिनुपर्ने बताए । साथै उनले ६ हजार ७ सय ४३ वटा वडाबाट आएको रिपोर्टका आधारमा केन्द्रीय समितिले गठबन्धनबारे निर्णय लिनुपर्ने उनको भनाई छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।