समाचार

घनश्याम भुसाललाई माधव नेपालको जवाफ : वाम एकता गर्न त ओली वामपन्थी हुनुपर्‍यो नि !

person explore access_timeचैत २, २०७८ chat_bubble_outline0

नेकपा एमालेका नेता घनश्याम भुसालले मंगलबार एक पत्रिकामा लेख लेख्दै एमाले, माओवादी र एकीकृत समाजवादीबीच एकता हुनुपर्ने लबिङ गरेका छन् । भुसालले लेखमा अब वाम एकताको अभियान नै चलाउने बताएका हुन् ।


एमाले नेता भुसालले बहस प्रारम्भ गरेको भोलिपल्ट बुधबार लुम्बिनी प्रदेशको बैठकलाई सम्बोधन गर्दै माओवादी नेता वर्षमान पुनले पनि एमालेसँग चुनावी तालमेलको ढोका खुल्लै रहेको बताएका छन् । तर,  तीन पार्टीबीच एकता गर्नुपर्छ भन्ने एमाले नेता भुसालको ‘अभियान’ का सन्दर्भमा बुधबार रातोपाटीले एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधव कुमार नेपाललाई प्रश्न गर्दा उनले केपी ओली नै वाम एकताको बाधक रहेको बताए ।केपी ओली वामपन्थी नै नभएकाले उनीसँग वाम एकताको कुरा गर्नुको कुनै अर्थ नहुने भन्दै एकताको भ्रम नपाल्न नेपालले आग्रह गरे । उनले भने, ‘भ्रम पाल्ने मान्छेलाई भ्रममै बाँच्न दिनुपर्छ ।’  एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष एवं पूर्व प्रधानमन्त्री नेपालले रातोपाटीसँग भने, ‘केपी ओली नै एकताका बाधक हुन्छन् । ओलीलाई सम्झाउनु भनेको बालुवा पेलेर तेल निकाल्नुजस्तै हो ।’   अध्यक्ष नेपालले अगाडि भने, ‘केपी ओलीसँग वाम एकता गर्न त ओली वामपन्थी हुनुपर्‍यो नि । केपी ओली नेतृत्वमा हुँदासम्म नेकपा एमाले वामपन्थी चरित्र गुमाएको, खुइलिएको वामपन्थी हुन्छ त्यो । त्यसो भएकाले त्यसलाई वामपन्थी भन्नु नै भ्रम हो ।’

एमाले अध्यक्ष ओली दक्षिणपन्थी भड्काउमा फसिसकेको बताउँदै नेता नेपालले रातोपाटीसँग भने, ‘केपी ओली र उनको पार्टी दक्षिणपन्थी भड्काउमा फसिसकेको छ । व्यक्तिवादको आहालमा डुबिसकेको र स्वेच्छाचारिताको बाटोमा हिँडिसकेको छ । सामूहिकतालाई परित्याग गरिसकेको र राष्ट्रघाती आत्मसमर्पणवादी बाटोको नीति अवलम्बन गरेको पार्टीबाट आशा गर्नु भनेको त उही केशरजंग रायमाझी सुध्रन्छन् कि भनेजस्तो मात्रै हो ।’

एमालेसँग एकता हुन्छ भनेर भ्रम पाल्नेलाई भ्रममै बाँच्न दिऊँ भन्दै नेपालले व्यङ्ग्य गरे । उनले भने, ‘एकताको आशा गर्नु भनेको भ्रम पाल्नु मात्र हो । भ्रम पाल्ने मान्छेलाई भ्रममै बाँच्न दिनुपर्छ । कोही मान्छे जीन्दगीभर भ्रममै बिताएका हुन्छन् । कोही समयमा भ्रम चिरिन्छ अनि थाहा हुन्छ । केपी ओली सुध्रँदैनन् । नसुध्रिएपछि उनी नेतृत्वमा हुँदासम्म एकता हुने सम्भावना हुँदैन ।’ 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।