ad
x

महामारीका कारण बेलायत भित्रिने पर्यटक ५० वर्षयताकै न्यून

person explore access_timeफागुन १२, २०७८ chat_bubble_outline0

लन्डन । बेलायत भित्रिने पर्यटकहरूको सङ्ख्या ५० वर्षयताकै कम भएको छ । कोरोना महामारीका कारण लगाइएको यात्रा प्रतिबन्धका कारण सन् २०२१ मा यात्रु सङ्ख्या सन् १९७२ पछिकै सबैभन्दा कम भएको अधिकारीहरूले बताएका छन् ।


बेलायतकै सबैभन्दा ठुलो एयरपोर्ट हिथ्रोमा अवतरण गर्ने यात्रुको सङ्ख्या सन् २०२० को तुलनामा सन् २०२१ मा करिब २६ लाख कम भएको छ । २०२० मा दुई करोड २० लाख यात्रु आएको भए पनि यो सङ्ख्या घटेर २०२१ मा एक करोड ९४ लाखमा झरेको छ। पहिलाको जस्तो  सामान्य अवस्थामा फर्कन अझै ३ देखि ४ वर्ष लाग्न सक्ने अनुमान गरिएको छ ।तर, सन् २०२२ को ग्रीष्ममा भने केहि सुधार हुनसक्ने बताइएको छ । महामारी सुरु हुनु अघि आठ करोड यात्रुहरू आउने एयरपोर्ट अधिकारीले जनाएको छ । युरोपको तुलनामा बेलायतमा यात्रा प्रतिबन्ध बढी कडा गरिएका कारण पनि यात्रु सङ्ख्या घटेको हो ।फ्र्यान्कफर्ट तथा पेरिस लगायतका केहि युरोपियन मुलुकमा भने २०२० को तुलनामा यात्रु सङ्ख्या वृद्धि भएको छ । इंग्ल्याण्डमा भोलिबाट अर्थात् २४ फेब्रुअरीबाट कोभिडसम्बन्धी बाँकी सबै प्रतिबन्धको अन्त गरिने भएको छ ।भोलिबाट कोरोना सङ्क्रमित भए पनि आइसोलेसन बस्न नपर्ने तर, घरमै बस्न सुझाव दिइए पनि  यसलाई बाध्यात्मक रूपमा भने लागू गरिने छैन ।  कोरोना महामारीका कारण लगाइएका सम्पूर्ण प्रतिबन्धहरू अन्त भएसँगै होटल, रेष्टुरेन्ट तथा हस्पिटालिटीलगायतका व्यवसायहरू लाभान्वित हुनेछन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।