ad
x
राजनीति

कमल थापाले पार्टी घोषणा गरेसँगै राप्रपाको बैठक प्रभावित !

person explore access_timeफागुन ११, २०७८ chat_bubble_outline0

कमल थापाले नयाँ पार्टी (राप्रपा नेपाल) घोषणा गर्दा राजेन्द्र लिङ्देन नेतृत्वको राप्रपाको केन्द्रीय समिति बैठक प्रभावित भएको छ । राप्रपाले बुधबार  बिहीबारका लागि केन्द्रीय समितिको बैठक तय गरेको भएपनि तयारी नपुगेको जनाउ दिँदै बैठक एक साता पर सारेको हो । राप्रपाको केन्द्रीय समिति बैठक फागुन १८ र १९ गते बस्नेछ । 


फागुन ७ गते कमल थापाले राप्रपा घोषणा गरेका थिए । थापाले पार्टी घोषणा गरेसँगै राप्रपाबाट केही नेताहरु उनीतिर लागेका छन् । सो क्रम अझै जारी रहने प्रवल सम्भावना रहेको नेताहरुले बताएका छन् ।  गत मंसिरमा भएको राप्रपाको महाधिवेशनबाट कमल थापा पक्षका पदाधिकारीसहित उल्लेख्य संख्यामा केन्द्रीय सदस्यहरु निर्वाचित भएका छन् । उनीहरुमध्ये अझै पनि लिङ्देनको राप्रपातिरै रहेका छन् । थापाले भने पार्टी यसअघिको पार्टी नफुटाउनको ‘गीताको कसम’ अनुसार पार्टी परित्याग गर्दै नयाँ पार्टी गठन गरेका थिए । पार्टी विभाजनको सन्देश नजाने गरी राप्रपाका आफू निकटका नेताहरुलाई राजीनामा गराएर पार्टीमा भित्र्याउने रणनीतिमा थापा छन् । सोही अनुसार उद्दव पौडेल, सुशील श्रेष्ठ, चन्द्रबहादुर गुरुङ, राजाराम बर्तौलालगायतले पार्टी परित्याग गरेर कमल थापातिर लागिसकेका छन् ।  छिट्टै अन्य नेताहरु पनि कमल थापातिर लाग्ने दाबी राप्रपा नेपालका एक नेताले बताए । 

पार्टीका कतिपय केन्द्रीय सदस्यहरु कमल थापातिर लाग्न सक्ने हुँदा तत्काल बैठक राख्न उपयुक्त नहुने निष्कर्षका साथ बैठक सारिएको राप्रपाका एक पदाधिकारीले बताए । अबको केही समयमा को–कता भन्ने स्पष्ट हुने र बैठक बस्ने ती नेताको भनाइ छ । तर, राप्रपाका प्रवक्ता मोहनले भने तयारी नपुगेका कारण बैठक स्थगित गरिएको बताए ।

एमसीसीको विरोधमा पार्टीका भ्रातृ संगठन सडकमा रहेको तथा अन्य तयारीहरु पनि गर्नुपर्ने भएकाले बैठक जम्मा एक साताका लागि सारिएको उनको भनाइ छ । उनले पार्टी एकढिक्का रहेको भन्दै पार्टीप्रति आकर्षण पनि बढ्दै गएको बताए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।