ad
x

राप्रपा नेपालले भन्यो– नेपाल बाह्य शक्तिहरूको रणनीतिक प्रतिस्पर्धास्थल बन्नसक्ने खतरा

person explore access_timeफागुन ८, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाल बाह्य शक्तिहरूको रणनीतिक प्रतिस्पर्धास्थल बन्नसक्ने खतरा बढेको राप्रपा नेपालले जिकिर गरेको छ । राप्रपा नेपालको आइतबार बसेको केन्द्रीय समिति बैठकले नेपालमा बाह्य शक्तिहरूको चलखेल र प्रभाव तीब्र रुपले बढेको समेत ठहर गरेको छ । 


‘विगत केही वर्षयता नेपालमा वाह्य शक्तिहरूको चलखेल र प्रभाव तीब्र रुपले बढ्दै गएको छ । नेपाल वाह्य शक्तिहरूको रणनीतिक प्रतिस्पर्धास्थल बन्नसक्ने खतरा देखिँदै छ’, राप्रपा नेपालको निर्णयमा भनिएको छ ।  यसको ज्वलन्त उदाहरण एमसीसी सम्बन्धी विवाद भएको राप्रपाको भनाइ छ ।  प्रमुख राजनीतिक दलहरूको अकर्मण्यता र अदूरदर्शिताका परिणाम स्वरुप एमसीसी अनावश्यक विवादको बन्धक भएको राप्रपा नेपालको भनाइ छ । राप्रपा नेपालले छिमेकी मित्रराष्ट्र चीन र अमेरिकाले व्यक्त गरेका चासो र चिन्तालाई नेपालले गम्भीर रुपमा लिनुपर्नेमा पनि जोड दिएको छ । 

‘नेपाली जनतामा व्याप्त आशंकाको निराकरण तथा अमेरिका र चीन दुवैलाई विश्वासमा लिएर एमसीसी कार्यान्वयन गर्न नेपाल सरकार तथा सम्बद्ध सबै राजनीतिक दलहरूसँग राप्रपा नेपाल आग्रह गर्दछ’, बैठकको निर्णयमा भनिएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।