आइभीएफ सेवा सञ्चालन इजाजत पाउने पहिलो अस्पताल बन्यो नर्भिक

person explore access_timeफागुन १, २०७८ chat_bubble_outline0

जनस्वास्थ्य सेवा नियमावली, २०७७ लागू भएपछि थापाथलीस्थित नर्भिक इन्टरनेशनल हस्पिटल टेस्टट्यूब बेबी (आइभीएफ) संचालन इजाजत पाउने देशकै पहिलो अस्पताल बनेको छ ।  स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले नर्भिकलाई नयाँ व्यवस्थाअनुसार मापदण्ड पूरा गरेको आधारमा आइभीएफ सेन्टर संचालन इजाजत दिएको हो । 


जनस्वास्थ्य सेवा नियमावली, २०७७ बमोजिम टेस्टट्यूब बेबी (आइभीएफ) संचालन गर्ने इजाजतपत्रका लागि नर्भिकले २०७८ साउन १२ गते निवेदन दिएको थियो ।  २०७८ माघ २५ गते सो निवेदनउपर कार्यबाही भई सचिवस्तरीय निर्णयबाट नर्भिकलाई आइभीएफ सेन्टर सञ्चालनको इजाजत दिइएको हो । जनस्वास्थ्य सेवा नियमावली, २०७७ को नियम १२ बमोजिम नर्भिकलाई आइभीएफ सेन्टर सञ्चालनको इजाजत दिइएको महाशाखा प्रमुख डा.मदनकुमार उपाध्यायले जानकारी दिए ।  उनका अनुसार जनस्वास्थ्य नियमावली, २०७७ ले व्यवस्था गरेअनुसार मापदण्ड पूरा गरी आइभीएफ सेन्टर संचालन इजाजत पाउने नर्भिक पहिलो अस्पताल बनेको छ । यसअघि विभिन्न ठाउँमा संचालनमा रहेका आइभीएफ सेन्टरहरू कुनै जिल्ला, कुनै क्षेत्रबाट इजाजतप्राप्त थिए । तर, जनस्वास्थ्य नियमावलीमा उल्लेख भएको मापदण्ड पूरा गरी तथा नयाँ व्यवस्था आएपछि आइभीएफ सेन्टर संचालन गर्ने नर्भिक पहिलो अस्पताल बनेको हो । 

नर्भिकले अस्पतालको मुख्य भवन नजिकै अलग्गै भवनमा आइभीएफ सेन्टरका सबै आधुनिक पूर्वाधारहरू तयार गरी परामर्श सेवा संचालन गर्दै आएको छ ।  सुविधासम्पन्न र आधुनिक आइभीएफ सेन्टरमा जेनेटिक ल्याबसहितको अत्याधुनिक उपचार सेवा उपलब्ध रहेको अस्पतालले जनाएको छ । 

नर्भिक आइभीएफ सेन्टर अत्याधुनिक जेनेटिक ल्याब भएको देशकै पहिलो र एकमात्र आइभीएफ सेन्टर पनि हो ।
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।