ad
x

प्रधानमन्त्रीसँग महिला उद्यमीहरुको भेटघाट : महिला औद्योगिक पार्क स्थापना गर्न आग्रह

person explore access_timeफागुन १, २०७८ chat_bubble_outline0

महिला उद्यमीहरूलाई प्रधानमन्त्री तथा उद्योग वाणिज्य आपूर्ति मन्त्री शेरबहादुर देउवासँग भेटघाट गरेका छन् । पाँच जना महिला उद्यमीहरुको टोलीले प्रधानमन्त्री तथा उद्योग, वाणिज्य देउवासँग भेटघाट गरेका हुन् ।


दक्षिण एसियाली महिला विकास मञ्चकी अध्यक्ष प्रमिला आचार्य रिजाल, नेपाल महिला उद्यमी महासंघकी वरिष्ठ उपाध्यक्ष शोभा ज्ञवाली र महिला उद्यमी विकास समितिकी सभापति रिता सिम्हाले देउवासँग भेटवार्ता गरेका हुन् । यस्तै, महिला उद्यमी मञ्चकी संयोजक छाया शर्मा र महिला उद्यमी हरित औद्योगिक पार्क समितिकी सभापति शारदा रिजाल समेत भेटवार्तामा सम्मिलित थिइन ।प्रधानमन्त्रीसँगको भेटमा अध्यक्ष प्रमिला आचार्य रिजालले नेपालमा महिला औद्योगिक पार्क स्थापना गरी महिला उद्यमशीलतालाई बढावा दिने साझा लक्ष्यसहितको संयुक्त ज्ञापनपत्र प्रधानमन्त्रीलाई हस्तान्तरण गरिन् । नेपाल सरकारले ७७ वटै जिल्लामा औद्योगिक ग्राम स्थापना  गर्ने व्यवस्था गरेको छ ।

औद्योगिक ग्राम घोषणा तथा सञ्चालनसम्बन्धी कार्यविधि, २०७५ दफा ८.१  मा महिला उद्यमी विशेष औद्योगिक ग्रामको प्रावधानअनुसार, ‘महिला उद्यमीलाई उद्योगतर्फ आकर्षित र प्रोत्साहन गर्न महिला उद्यमीले मात्र उद्योग स्थापना गर्न पाउने गरी नेपाल सरकारले यस कार्यविधिको प्रावधानअनुरुप महिला उद्यमी विशेष औद्योगिक ग्राम घोषणा गर्न सक्नेछ’ भने पनि अहिलेसम्म घोषणा गरिएको छैन ।

दक्षिण एसियाली महिला विकास मञ्च, उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालय र पाँचखाल नगरपालिकासँगको पीपीपी मोडलमा हरित औद्योगिक पार्क स्थापना भइरहेको छ । जसलाई ‘कृषि पर्यटन पार्क’ को रूपमा प्रवद्र्धन गरिनेछ । सेवा क्षेत्रलाई पर्यटनमा केन्द्रीत गरी कृषि खाद्य क्षेत्रसँग सम्बन्धित ५०–६० साना उद्योग स्थापना गरिनेछ । आयोजनाको गुरुयोजना र विस्तृत परियोजना प्रतिवेदन सम्पन्न भइसकेको छ ।
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।