ad
x

प्रदेश राज्य मन्त्रीद्वारा आन्दोलनका घाइतेलाई १ लाख सहयोग

person explore access_timeमाघ १५, २०७८ chat_bubble_outline0

मधेस प्रदेश सरकारका कृषि राज्यमन्त्री योगेन्द्र यादवले मधेस आन्दोलनको क्रममा प्रहरीको गोली लागि घाइते भएका रौतहट राजदेवी नगरपालिका-५ पताही निवासी रणवीर सिंहलाई एक लाख रुपैयाँ सहयोग गरेका छन्  । 


मधेस सरकारको तर्फबाट राज्यमन्त्री योगेन्द्र यादव सिंहको घरमै पुगेर एक लाखको चेक हस्तान्तरण गरेका हुन् । सो क्रममा जसपा केन्द्रीय सदस्य रेवन्त झाको पनि सहभागिता रहेको थियो ।सात वर्षअघि रौतहट सदरमुकाम गौरबाट जिल्लाको विभिन्न भागमा सेवा केन्द्र स्थापनाको विरोध गर्दै भएको आन्दोलनको क्रममा प्रहरीको गोली लागेर गम्भीर घाइते भएका रणवीर सिंहको अवस्था निकै कमजोर छ । सरकारको निर्णय अनुसार सदरमुकामबाट मालपोत कार्यालय र नापी कार्यालयको सेवा केन्द्र सार्ने गरेको निर्णयको विरुद्धमा तत्कालीन ८ दलीय गठबन्धन संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चाले आह्वान गरेको आन्दोलनको क्रममा २०७१ साल असार महिनामा गौर नगरपालिका ९ स्थित बरहवा पुल नजिक प्रदर्शनकारी र प्रहरीबीच झडप हुँदा सिंहको पेट र हातमा ३ वटा गोली लागेको थियो ।मुलुकमा संघियता आउनुभन्दा पहिला भएको आन्दोलनमा प्रहरीको गोलीबाट घाइते भएका तत्कालीन हजमिनिया गाविस हाल राजदेवी नगरपालिका -५ पताही निवासी ३० वर्षीय रणवीर सिंह बिगत ७ वर्षदेखि आर्थिक अभावका कारण उपचार गराउन नसकेका कारण घरमै थल्ला परेका छन् ।श्रीमती र २ सन्तान रहेको सिंहको उपचारको अभावमा घरमा छटपटिएर जीवनमरणको दोसाधमा पुगेको अवस्थामा प्रदेश सरकार को प्रदेश सभाको मुख्य गेटमा गएर आत्महत्या गर्ने चेतावनी दिएका थिए । 
  कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।