ad
x

युक्रेनलाई नेटो प्रवेशमा रोक्ने रुसको माग अमेरिकाद्वारा खारेज

person explore access_timeमाघ १३, २०७८ chat_bubble_outline0

अमेरिकाले युक्रेनलाई नेटोमा सामेल हुनबाट रोक्ने रुसको मागलाई अस्वीकार गरेको छ । युक्रेनमाथि रुसले हमला गर्ने खतरा बढिरहेका बेला अमेरिकाले यस्तो फैसला लिएको हो । अमेरिकी विदेशमन्त्री एन्टोनी ब्लिंकनले युक्रेन सङ्कटको समाधानबारे रुसलाई आधिकारिक प्रतिक्रिया दिँदै यस फैसलाबारे जानकारी दिए ।


उनले अघि बढ्नका लागि रुसलाई एउटा गम्भीर कूटनीतिक बाटो पेस गरेका छौँ, जसलाई रुसले अपनाउनु पर्छ ।’ अमेरिकाको प्रतिक्रियाबारे रुसी मन्त्रीले अध्ययन गर्ने बताएका छन् । रुसले नेटो सैन्य गठबन्धनको विस्तार र त्यससँग जोडिएको सुरक्षा मुद्दालाई लिएर आफ्नो चिन्ताको एक सूची जारी गरेको छ । जसमा युक्रेनलगायत अन्य देशलाई नेटो गठबन्धनमा सामेल हुन प्रतिबन्ध लगाउन माग गरिएको छ ।तर, ब्लिंकनले भने, ‘नेटो जस्तो सुरक्षा गठबन्धनमा सामेल हुने युक्रेनको सम्प्रभुता र अधिकार छ ।’ रुसले युक्रेनको सीमामा ठुलो सङ्ख्यामा सैनिक तैनाथ गरिएको छ । पश्चिमा देशहरूले रुसले युक्रेनमाथि हमला गर्ने तयारी गरेको आरोप लगाइरहेका छन् । रुसले यसलाई अस्वीकार गर्दै आएको छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X