ad
x

साउथ चाइना सीमा अमेरिकी लडाकु विमान दुर्घटना

person explore access_timeमाघ ११, २०७८ chat_bubble_outline0

साउथ चाइना सीमा यूएसएस कार्ल भिन्सन नामक अमेरिकी युद्धपोतमा लडाकु विमान दुर्घटनामा परेको छ । युद्धपोतको ल्याण्डिङ डेकमा दुर्घटना हुन अघि यूएस एफ–३५ विमानका पाइलट भने विमानबाट निस्कन सफल भएको अमेरिकी प्यासिफिल फ्ल्टिले जनाएको छ ।


नियमित अपरेसनका दौरान सो दुर्घटना भएको बताइएको छ । घटनामा सात जना घाइते भएका छन् । घाइते मध्ये तीन जनालाई फिलिपिन्सको मनिलास्थित अस्पतालमा पुर्‍याइएको थियो । पाइलटसहित उनीहरूको अवस्था स्थिर रहेको बताइएको छ ।सो दुर्घटनाबारे अनुसन्धान भइरहेको वक्तव्यमा भनिएको छ । एफ–३५सी विमान दुर्घटना भएको यो पहिलो पटक हो । अमेरिकी जल सेनाले युद्धपोतबाट अपरेशनका लागि यो सिंगल इन्जिन स्टेल्थ फाइटरको प्रयोग गर्दछ । यो विमान अमेरिकासहित जापान, दक्षिण कोरिया, बेलायत, अस्ट्रेलिया, इटाली, नर्वे, नेदरल्याण्ड र इजरायलले प्रयोग गर्दछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।