ad
x

विराट राजाको दरबार क्षेत्रमा उत्खनन् गर्दा जे भेटियो (फोटोफिचर)

person explore access_timeमाघ ८, २०७८ chat_bubble_outline0

मोरङको बुधनगर भेडियारीस्थितका विराट राजाको दरबार भनिएको स्थानमा अहिले उत्खनन भइरहेको छ । पुरातत्व विभागबाट गरिएको उत्खननअनुसार विराट राजाको दरबार भनिए अनुसारको उत्खननबाट ऐतिहासिक वस्तु वा भग्नावशेष पाइएको बताइएको छ ।
विराट राजाको दरबार क्षेत्र भनिएको स्थानमा विसं २०२६ मा पुरातत्व विभागबाट आएका अधिकृत तारानाथ मिश्रले उत्खनन कामको सुरुआतपछि विभागबाट प्रकाश दर्नाल, उद्धव आचार्य, शालिकराम कट्टेल, सन्दीप खनालले थोर बहुत उत्खननको काम गरिसकेपछि गएको पुस २६ गतेदेखि पुरातत्व विभागबाट खटिएका पुरातात्विक अधिकृत भास्कर ज्ञवालीको नेतृत्वमा उत्खननको काम जारी छ ।उत्खननका क्रममा दरबार क्षेत्रमा प्राचीन सिक्का, पत्थर, इँटा, गणेशको मूर्ति लगायतका वस्तुहरु फेला परेका छन् । दरबार क्षेत्रमा उत्खननपछि भेटिएका वस्तु र त्यहाँ भैरहेको उत्खननका कामका तस्बिरलाई हामीले यहाँ प्रस्तुत गरेका छौं ।  तस्बिर : राससकमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X