ad
x

‘आत्मरक्षा’का लागि बेलायतले युक्रेनलाई हतियार पठाउँदै

person explore access_timeमाघ ४, २०७८ chat_bubble_outline0

रुसले सीमा क्षेत्रमा १ लाख सेना जम्मा गरेपछि बेलायतले युक्रेनलाई ‘आत्मरक्षा’ छोटो दुरीको एन्टी ट्यांक मिसाइल पठाउने भएको छ । रक्षा सचिव बेन वालेसले सांसदहरुलाई बेलायतले युक्रेनको सेनालाई प्रशिक्षण दिन बेलायती सेनाको सानो टुकडी पनि त्यहाँ जाने जानकारी दिएका हुन् ।  


उनले भने, ‘रुसको सेनालाई आक्रमणका लागि प्रयोग गर्न सक्ने देखिएको छ । यो चिन्ताको विषय हो ।’ तर रुसले भने आक्रमणको कुनै पनि योजना नरहेको बताउँदै पश्चिमा मुलुकहरु आक्रामक बनिरहेको आरोप लगाएको छ । सन् २०१५ यता दर्जनौँ बेलायती सैनिकहहरु युक्रेनमा पुगेर त्यहाँका सैनिकहरुलाई प्रशिक्षण दिइसकेको छ । सन् २०१४ मा रुसले क्रिमियालाई गाभेपछि बेलायतले युक्रेनको पुनर्निमाणमा सहयोग गर्ने बताएको थियो । वालेसले रुसको ‘बढ्दो धम्कीपूर्ण व्यवहार’ बीच बेलायतले युक्रेनलाई थप सहयोग प्रदान गर्ने पनि जिकिर गरे । हतियारको पहिलो खेप सोमबार पठाइएको उनले जानकारी दिए पनि कस्तो प्रकारको हतियार पठाइयो भन्ने चाहिँ खुलाएनन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X