ad
x

जसपाको आन्तरिक विवादको असर पर्सा जिल्लामा देखियो

उपेन्द्र यादवले बनाएको अध्यक्षलाई हटाएर अन्सारीलाई बनाइयो

person explore access_timeमाघ ३, २०७८ chat_bubble_outline0

जनता समाजवादी पार्टी नेपालभित्रको आन्तरिक विवाद जिल्लासम्म पुगेको छ । आज पर्सामा जिल्लामा पार्टीका जिल्ला अध्यक्षबाट हटाएर अब्दुल रहिम अन्सारीलाई बनाइएको हो । 


पर्सा जिल्लाका वरिष्ठ उपाध्यक्ष वासुदेव यादवको अध्यक्षतामा आज बसेको बैठकले जिल्ला अध्यक्ष रामनरेश यादवलाई हटाएर अन्सारीलाई जिल्ला समन्वय तदर्थ समितिको अध्यक्ष बनाएको छ । तीन वर्षसम्म अध्यक्ष रामनरेश यादवले पार्टीको हितमा काम नगरेको आरोप लगाउँदै हटाइएको छ । अध्यक्षको जिम्मेवारी पाएको दिनदेखि पदाधिकारी तथा जननिर्वाचित प्रतिनिधिलाई कुनै किसिमको वास्ता नगरी कुनै पनि बैठकमा नबोलाई बारम्बार मानमर्दन गर्ने रवैया गर्दै आएको र एकलौटी ढंगले, तानाशाही प्रवृतिले बैठक नगरी आफूखुसी सम्पूर्ण निर्णय गर्दै आएको आरोप अध्यक्ष रामनरेश यादवमाथि लगाइएको छ । रामनरेश यादव जिल्ला अध्यक्ष सम्हालेदेखि नै पार्टीबाट थुप्रै कार्यकर्ता तथा नेताहरू अन्य पार्टीमा गइसकेको र अझै जाने क्रम जारी रहेको अन्सारीले दाबी गरे । रामनरेश यादवले जिल्ला पार्टी समितिमा गरेका गतिविधिबारे पार्टीको प्रदेश कमिटी तथा केन्द्रीय नेतृत्वलाई पटक पटक जानकारी गराइसकेको अन्सारीले बताए ।बहुमत सदस्यहरूको हस्ताक्षरसहित रामनरेश यादवलाई बैठक बोलाउन पटक पटक आग्रह गरेपनि बेवास्ता गरेको अन्सारीको आरोप रहेको छ । पार्टीको बैठक पनि नबोलाउने, संगठनलाई पनि ठिकठाक ढंगबाट चलाउन नसक्ने भएका हुनाले पर्सा जिल्ला समन्वय तदर्थ समितिका उपाध्यक्ष वासुदेव यादवको अध्यक्षतामा बैठक बसी रामनरेश यादवलाई हटाएर अन्सारीलाई बनाइएको छ । पार्टीको विधानको परिच्छेद १० को धारा ५८ को (१) अनुसार निर्वाचित समिति नभएको ठाउँमा एक तह माथिको समितिद्वारा मनोनयन वा सम्बन्धित तहको भेलाद्वारा पार्टीका तदर्थ समितिहरू निर्माण गरिनेछ । जसको अवधि सामान्यता ६ महिनाको हुनेछ । आवश्यकता अनुसार ६ महिना बढाउन सकिन्छ तर कुनै पनि अवस्थामा यो अवधि एक वर्षभन्दा बढीको हुने छैन भनी विधानमा उल्लेख भएको हुनाले रामनरेश यादव तदर्थ समितिको अध्यक्ष भएको एक वर्षभन्दा बढी भइसकेको छ । त्यही भएर उनलाई हटाएर अर्को तदर्थ समिति गठन गरिएको अन्सारीले बताए । रामनरेश यादवलाई जसपाका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले तदर्थ समितिको अध्यक्ष बनाएका थिए । सांसद प्रदीप यादव कारबाहीमा परेपछि उपेन्द्र यादवले रामनरेश यादवलाई अध्यक्ष बनाएका थिए । अहिले प्रदीप यादवलगायतका नेताहरू मिलेर रामनरेश यादवलाई हटाएर प्रदेश २ का प्रदेश सभा सदस्य रहेका अन्सारीलाई अध्यक्ष बनाइएको छ । अहिले केन्द्रमा पार्टीका अध्यक्ष उपेन्द्र यादव र जसपा संघीय परिषद्का अध्यक्ष डा.बाबुराम भट्टराईको बीचमा आन्तरिक द्वन्द चलिरहेको छ । त्यसैको असर पर्सा जिल्लामा देखिएको छ ।   

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।