ad
x

विश्वभरीमा १९.३९ लाख नयाँ कोरोना संक्रमित, ३९९० को मृत्यु

person explore access_timeमाघ ३, २०७८ chat_bubble_outline0

 


विश्वमा आइतबार १९.३९ लाख नयाँ संक्रमित फेला परेका छन् । ९.९१ लाख संक्रमित निको भएका छन्  भने ३९९० को मृत्यु भएको छ । नयाँ संक्रमितको मामिलामा अमेरिका २.८७ लाख बिरामीका साथ पहिलो स्थानमा रहेको छ । यसैगरी २.७८ लाख मामिला सहित फ्रान्स दोस्रो स्थानमा र २.५७ लाख नयाँ संक्रमित सहित भारत तेस्रो स्थानमा छ ।हिजो अमेरिकामा मात्रै ३४६ नयाँ मृत्यु भएको छ । सक्रिय संक्रमितको मामिलामा अमेरिका पहिलो स्थानमा रहँदै आएको छ । पुरै विश्वमा ५.५७ करोड सक्रिय संक्रमित रहेका छन् । यसमा अमेरिकामा मात्रै २.३० करोड छन् । पुरै विश्वमा हालसम्म करिब ३२.८७ करोड भन्दा बढी मानिस यस महामारीको चपेटामा आइसकेका छन् । यसमा २६.७४ करोड ठीक भइसकेका छन् । ५५.५७ लाखले ज्यान गुमाइसकेका छन् ।सिन्ध प्रान्तमा मास्क नलगाएमा तलब कटौतीपाकिस्तानको सिन्ध प्रान्तमा मास्क नलगाउने सरकारी कर्मचारीका एक दिनको तलब कटौती गरिने भएको छ । प्रान्तमा कोभिड–१९ को बढ्दो मामिलालाई मध्यनजर गर्दै यो निर्देशिका जारी गरिएको हो । यहाँ कोरोना पोजिटिभ दर ३५ प्रतिशतमा पुुगेको छ । मुख्यमन्त्री मुुराद अली शाहको अध्यक्षतामा सीएम हाउसमा कोरोना टास्क फोर्सको बैठक भएको थियो । जसमा शाहले भनेको छन्,‘जुन अधिकारीले मास्क लगाउँदैनन्, उनीहरुले जरिवाना तिर्नुपर्ने छ ।’चीनको लकडाउनबाट आपूर्ति श्रृंखला प्रभावित हुनेआगामी दिनमा विश्वमा आपूर्ति श्रृंखला  अझ धेरै प्रभावित हुन सक्छ । चीन विश्वकै तेस्रो ठूलो उत्पादक भएकाले यस्तो हुन्छ । यहाँ ओमिक्रोन भेरियन्टबाट संक्रमित हुनेको संख्या बढ्दो देखिएकाले कडा लकडाउनको व्यवस्था गरिएको हो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X