ad
x

बेलायतको काउन्टी काउन्सिलमा शर्मा पहिलो नेपाली उम्मेदवार

person explore access_timeमाघ ३, २०७८ chat_bubble_outline0

लन्डन । नेपालीहरूको ठूलो जनघनत्व रहेको बेलायतका नेपालीहरू स्थानीय राजनीतिमा पनि उत्तिकै सक्रिय रहँदै आएका छन् । हालसम्म बरो काउन्सिलसम्म नेपालीहरूको पहुँच भए पनि नेपालीमूलका एकजना स्थानीय नेता डा. जगन्नाथ शर्मा काउन्टी काउन्सिलमा काउन्सिलर उम्मेदवार छनोट भएका छन् । इंग्ल्याण्डकै ठूलो काउन्टी रूपमा मानिने नर्थ योर्कसायर काउन्टी काउन्सिलमा ९५ प्रतिशत कन्जरभेटिभ सदस्यहरूले मत प्राप्त गर्दै  उनी काउन्सिलर पदको लागि  उम्मेदवार छनोट भएका हुन् । उनले सार्वजनिक यातायात सेवामा सुधार, काउन्सिल ट्याक्स घटाउने, नयाँ जागिर र व्यवसाय सृजना, स्वास्थ्य सेवा सुधार, भूतपूर्व गोर्खाको समान पेन्सन मुद्दामा सहयोग, बेलायत र नेपाल सरकार तथा जनता जनताबीच सुमधुर सम्बन्ध विस्तार, सुरक्षित सडक, कन्जरभेटिभ पार्टीको नीति तथा विचार प्रवर्धन एवं बहुसांस्कृतिक काउन्टी बनाउने प्रतिबद्धता तथा प्राथमिकता प्रस्तुत गरेका थिए । उनी बेलायतस्थित कोर्लबर्न टाउनको डेपुटी मेयर र मेयर समेत  भइसकेका छन् ।


आफू उम्मेदवार छनोट भएपछि शनिबार आयोजित कन्जरभेटिभ पार्टीबाट छनोट भएका उम्मेदवारहरूको भेलामा मन्तव्य दिँदै शर्माले मे ५ मा हुने आफ्नो चुनावी अभियान तीव्र बनाएका छन् । उनको आफ्नै क्षेत्रका सांसद बेलायती अर्थमन्त्री ऋषि सुनाकसमेत सो भेलामा उपस्थित भएका थिए । शर्मा बेलायती अर्थमन्त्री सुनाकको निर्वाचन क्षेत्र रिचमण्डसायरमा कन्जरभेटिभ पार्टीको उपाध्यक्ष हुन् ।भेलामा बेलायती अर्थमन्त्री सुनाकले शर्मासहित अन्य उम्मेदवारहरूलाई निर्देशन र शुभकामना दिएका छन् । सुनाकले स्थानीयको मन मष्तिस्कमा रहेर सकारात्मक चुनावी नतिजा ल्याउन सुझाएका थिए । सुनाकले उक्त क्षेत्रको विकासका लागि आफ्नो तर्फबाट सक्दो सहयोग हुने पनि बताएका छन् ।अर्थमन्त्री सुनाकले ब्रिटिस आर्मीमा जागिरे समेत रहेका डा. शर्मालाई ब्रिटिस आर्मीले देशको रक्षा र मानवीय सहायतामा ठूलो भूमिका निर्वाह गरेको जनाउँदै शर्माको चुनावी अभियानमा आफू समेत संलग्न हुने आश्वासन दिएका छन् ।उम्मेदवार शर्माले आफ्नो मन्तव्यका क्रममा अर्थमन्त्रीसमक्ष उक्त क्षेत्रमा रेलवे कनेक्सन, युरोपमै सबैभन्दा ठूलो आर्मी प्रशिक्षण केन्द्र र बटालियन रहेको क्याट्रिक ग्यारिजन आर्मीलाई कोषवृद्धि, विकास निर्माण, ब्रेन ड्रेन रोक्न युवालाई हाइटेक जब अफर, वहु सांस्कृतिक पक्षको प्रवर्धन जस्ता मुद्दामा सहयोग गर्न माग गरेका थिए ।को हुन् डा. जगन्नाथ शर्मा  ?नेपालको पर्वत जिल्ला बिहादी रानीपानी निवासी शर्मा दुई दशकअघि बेलायत आएका हुन् । स्पोर्टस् मेडिसिनमा विद्यावारिधि गरेका डा. शर्मा जनस्वास्थ्य तथा सङ्क्रामक रोग विशेषज्ञ पनि हुन् । उनका स्वास्थ्यसम्बन्धी कैयौँ जर्नल प्रकाशित छन् । सन् २००१ मा बेलायत आएका शर्माले करिब दुई वर्ष नेशनल हेल्थ सर्भिस् (एनएचएस) मा काम गरे ।  सन् २००३ देखि बेलायती रक्षा मन्त्रालयको जागिरमा प्रवेश गरेका शर्मा बेलायती रक्षा मन्त्रालयअन्तर्गत क्याट्रिक ग्यारिसनको डिपार्टमेन्ट प्रमुख सुपरिटेन्डेन्ट पनि हुन् । शर्मा बेलायतभित्र तथा बाहिरी मुलुकमा आपत्कालीन स्वास्थ्य सम्बन्धि सहायता तथा तालिम प्रदान गर्ने इमर्जेन्सी हयूमेनिटेरियन मेडिकल टिममा पनि सदस्य छन् । उनी यूके तथा अन्तर्राष्ट्रिय विश्वविद्यालयहरूमा विद्यावारिधि (पिएचडी) विद्यार्थीको वाह्य परीक्षक पनि हुन् ।बेलायती अर्थमन्त्री सुनाकको निर्वाचन क्षेत्र रिचमण्डसायरमा कन्जरभेटिभ पार्टीको उपाध्यक्ष रहेका छन् । सन् २०१२ देखि काउन्सिलर रहेका शर्मा कोर्लबर्न टाउनको डेपुटी मेयर र मेयर समेत भइसकेका छन् ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।