ad
x
कोरोनाभाइरस

बागमती प्रदेशमा कोरोना संक्रमण : १० दिनमै १२ गुणाले बढ्यो

अधिकांश संक्रमित होम आइसोलेशनमा

person explore access_timeमाघ २, २०७८ chat_bubble_outline0

बागमती प्रदेशमा पछिल्ला दिन कोरोना संक्रमणको दर तीव्र रुपमा बढेको छ । प्रदेशमा पछिल्लो १० दिनमा मात्र कोरोना संक्रमणको दर १२ गुणाले बढेको छ । प्रदेशको स्वास्थ्य मन्त्रालयको तथ्याङ्क अनुसार पुस २० गते बागमती प्रदेशमा कोरोना संक्रमितको संख्या २५३ थियो भने पुस ३० गतेसम्म आइपुग्दा कोरोना यो संख्या बढेर ३ हजार ८९ पुगेको छ । प्रदेशमा पुस २१ गतेदेखि क्रमिक रुपमा संक्रमितको संख्या बढेको देखिन्छ ।


पुस २१ गते बागमती प्रदेशका २८७ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको थियो । त्यस यता, पुस २२ मा ३५० जना, पुस २३ मा ४३० जना, पुस २४ मा ५३६ जना, पुस २५ मा ६६२ जना, पुस २६ मा ९८६ जनामा संक्रमण देखिएको थियो ।बागमती प्रदेशमा पुस २७ गतेबाट कोरोना संक्रमितको संख्या ४ अंकमा प्रवेश गरेको हो । स्वास्थ्य मन्त्रालयको तथ्याङ्क अनुसार पुस २७ गते १ हजार ५०८ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको थियो । यो पुस २० को तुलनामा करिव ६ गुणा बढी हो ।पुस २८ गते कोरोना संक्रमणको दर बढेर १ हजार ८५१ जनामा पुग्यो । पुस २९ गते संक्रमितको संख्या २ हजार नाघेको थियो । यस दिन बागमती प्रदेशका २ हजार २१३ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको थियो । पुस ३० गतेसम्म आइपुग्दा बागमती प्रदेशमा कोरोना संक्रमणको दर ३ हजारभन्दा बढी पुगेको छ । यस दिन प्रदेशका ३ हजार ८९ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको मन्त्रालयको तथ्याङ्कमा उल्लेख छ ।यो संख्या पुस २० को तुलनामा १२ गुण भन्दा बढी हुन आउँछ । त्यस्तै माघ १ गते प्रदेशभर २ हजार ८०४ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ ।पछिल्लो १० दिनमा सक्रिय संक्रमितको संख्या ६ गुणाले बढीपछिल्लो १० दिनमा बागमती प्रदेशमा कोरोनाका सक्रिय संक्रमितको संख्या ६ गुणाले बढेको छ । पुस २० गते प्रदेशभर २ हजार ५२२ जना सक्रिय संक्रमित रहेको प्रदेशको स्वास्थ्य मन्त्रालयको तथ्याङ्क छ । त्यस यता सो संख्यामा क्रमिक रुपमा वृद्धि हुँदै माघ १ गतेसम्म आइपुग्दा १५ हजार ३३८ जना सक्रिय संक्रमित पुगेका छन् । यो संख्या पुस २० गतेको तुलनामा ६ गुणा बढी हुन आउँछ ।बागमती प्रदेशमा पुस २१ गते २ हजार ६५६ जना सक्रिय संक्रमित थिए भने पुस २२ गते २ हजार ८३३ जना, पुस २३ मा ३ हजार ९० जना, पुस २४ मा ३ हजार ५१२ जना, पुस २५ मा ४ हजार ४५ जना, पुस २६ मा ४ हजार ८३९ जना, पुस २७ मा ६ हजार १७२ जना, पुस २८ मा ७ हजार ८८१ जना, पुस २९ मा ९ हजार ९२७ जना, पुस ३० मा १२ हजार ८५० जना सक्रिय संक्रमित छन् ।

अधिकांश संक्रमित होम आइसोलेशनमा

बागमती प्रदेशमा कोरोना भाइरसका अधिकांश सक्रिय संक्रमित होम आइसोलेशनमा छन् । प्रदेशको स्वास्थ्य मन्त्रालयको तथ्याङ्क अनुसार कुल सक्रिय संक्रमितमध्ये १४ हजारभन्दा बढी व्यक्ति होम आइसोलेशन बसेका छन् ।

कुल १५ हजार ३३८ जना सक्रिय संक्रमितमध्ये १४ हजार ७०३ जना होम आइसोलेशनमा बसेका छन् । अन्य संक्रमित भने प्रदेशका विभिन्न अस्पताल तथा आइसोलेशन सेन्टरहरुमा उपचाररत छन् ।

मन्त्रालयका अनुसार सक्रिय संक्रमितमध्ये ६३३ जना संस्थागत आइसोलेशनमा उपचाररत छन् भने जेनरल आइसोलेशनमा २२८ जना, एचडीयूमा ३१४ जना, आइसीयूमा ७५ जना र भेन्टिलेटरमा १६ जना छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।