ad
x

‘जनस्वास्थ्यमा खतरा’ भएको आरोप लगाउँदै जोकोविच दोस्रोपटक हिरासतमा

person explore access_timeमाघ १, २०७८ chat_bubble_outline0

विश्व नम्बर १ टेनिस खेलाडी नोभाक जोकोविचलाई अस्ट्रेलियाले दोस्रोपटक हिरासतमा लिएको छ । जोकोविचका वकिलले यसबारे जानकारी दिएका हुन् । अब आइतबार अस्ट्रेलियाको एक अदालतमा उनको सुनुवाइ हुनेछ । अस्ट्रेलियाको सरकारले उनलाई जनस्वास्थ्यमा खतरा बताएको छ । अब अदालतले जोकोविच अस्ट्रेलियामा बिना खोप बस्न पाउने कि नपाउने निर्णय गर्नेछ । यसअघि अस्ट्रेलियाको अध्यागमन मन्त्री एलेक्स हकले जोकोविचको भिसा रद्द गरेका थिए ।


जोकोविचका वकिलले अस्ट्रेलिया सरकारको यस फैसलालाई तर्कहीन बताएको छ । उनीहरुले यसविरुद्ध अदालतमा अपिल गरेका छन् जसको सुनुवाइ आइतबार हुने भनिएको छ । जोकोविचले यदि अस्ट्रेलिया ओपनमा खेल्ने हो भने सोमबारसम्म प्रतियोगितामा सामेल भइसक्नुपर्नेछ । यदि उनले अदालतमा मुद्दा हारे भने उनको भिसा रद्द गरिनेछ र तीन वर्षका लागि अस्ट्रेलियाको भिसा लिन प्रतिबन्ध गरिनेछ ।अस्ट्रेलिया ओपन प्रतियोगितामा आउनुभन्दा अघि जोकोविच कोरोना सङ्क्रमित हुँदा पनि गत महिना आफ्नो देशमा कयौँ कार्यक्रममा भाग लिएका थिए । जोकोविचले आफूलाई संक्रमण पुष्टि हुँदा पनि एक पत्रकारसँग भटेको स्वीकार गरिसकेका छन् । उनले अस्ट्रेलिया प्रवेश गर्दा अध्यागमनको फारममा पनि गल्ती गरेका थिए । यसको कारण उनी अस्ट्रेलिया पुग्ने बित्तिकै उनको भिसा रद्द गरिएको थियो ।भिसा रद्द हुने मामिलामा जोकोविचले अस्ट्रेलिया सरकारविरुद्धको मुद्दा भने जितेका थिए । मेलबर्नको अदालतले अस्ट्रेलियाली सरकारले जोकोविचको भिसा रद्द गर्ने फैसलालाई गलत मानेको थियो । अदालतले सरकारले जफत गरेको उनको पासपोर्ट र बाँकी सामान फिर्ता गर्न पनि आदेश थियो । यसपछि उनले अभ्यास पनि सुरु गरेका थिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।