सुरक्षाको दृष्टिले कस्तो छ मोदीको नयाँ कार ?

person explore access_timeपुस १४, २०७८ chat_bubble_outline0

भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको कार्केडमा मर्सिडिजको नयाँ कार सामेल भएको छ । प्रधानमन्त्रीको सुरक्षालाई मध्यनजर गर्दै नयाँ कार लिइएको बताइएको छ ।  उक्त कारको मोडल मर्सिडिज मेब्याक एस ६५० रहेको छ । यस कारको कयौँ शानदार र हाइटेक फिचरहरू रहेका छन् । सबैभन्दा रोचक कुरा यस कारलाई गोली र बमले पनि असर गर्दैन । हालै रुसका राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनको भारत यात्राका दौरान प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको नयाँ कार पहिलो पटक देखिएको थियो ।


यस कारमा उच्च स्तरको सुरक्षा दिइएको छ । कारको सिसा र बडी यति मजबुत छ कि यसमा एके–४७ जस्ता राइफलको गोलीले पनि असर पुर्‍याउन सक्दैन । कारले एक्सप्लोसिफ रेसिस्टेन्ट भेहिकल (ईआरभी) २०१० रेटिङ पाएको छ । यस कारमा बसेका व्यक्ति २ मिटर टाढासम्म १५ किलोग्रामसम्मको टीएनटी विस्फोट हुँदा पनि सुरक्षित हुन्छन् ।गाडीको ढोकामा पोलिकार्बोनेटको एक पत्र राखिएको हुन्छ यसले थप सुरक्षा प्रदान गर्ने बताइएको छ । ग्यास हमला हुँदा क्याबिन अलग अक्सिजनको सप्लाई दिने सुविधा पनि यस कारमा रहेको छ । यो गाडी टायर पड्किँदासमेत सजिलै कुद्न सक्छ । टायर क्षतिग्रस्त हुँदा पनि यो तीव्र गतिमा कुद्न सक्ने भनिएको छ । कारको तेल भण्डारमा एक विशेष किसिमको तत्त्वले बनेको हुन्छ । जसले त्यसमा गोली लागेपनि आफै टालिन्छ । यो प्रविधि बोइङ एएच–६४ र एपाचे हेलिकप्टरमा प्रयोग हुन्छ ।
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।