ad
x

‘बिजुली बेचेर व्यापार घाटा कम हुँदैन’ : अर्थमन्त्री

person explore access_timeमंसिर २९, २०७८ chat_bubble_outline1

अर्थमन्त्री  जनार्दन शर्मा ‘प्रभाकर’ ले विद्युत बिक्रीभन्दा खपत गर्नुपर्ने नीति लिनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघ (एफएनसीसीआई) ले बुधबार आयोजना गरेको नवउत्थान सम्मेलन उद्घाटन कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै अर्थमन्त्री शर्माले विद्युत बिक्री गरेर व्यापार घाटा कम नहुने धारणा राखेका हुन् ।


उनले विद्युत खपत गरी वस्तु उत्पादन र रोजगारी सृजना गरेरमात्र व्यापार घाटा कम गर्न सकिने बताए । मन्त्री शर्माले उत्पादन गर्ने उद्योगहरूलाई विद्युत महसुल घटाएर उपलब्ध गराउनुपर्ने धारणा राखे । अहिले विद्युत बिक्री गर्न प्राधिकरणले चिन्ता जनाइरहेको उल्लेख गर्दै अर्थमन्त्री शर्माले विद्युत बिक्रीबाट अर्थतन्त्र बलियो नहुने जिकिर गरे ।बिक्रीभन्दा पनि उत्पादनशील उद्योगहरूलाई सहुलियतमा विद्युत उपलब्ध गराएर खपत बढाउनुपर्ने उल्लेख गर्दै उनले भने, ‘उद्योगलाई विद्युत नदिने, अनि खेर फाल्ने किसिमको नीतिलाई सरकारले सच्याउँछ, एकातिर विद्युत खेर गइरहेको छ, अर्कोतिर उद्योगले चलाउन पाएको छैन । यसले गर्दा रोजगारी सृष्‍टि हुन पाएको छैन ।’नीति परिमार्जन गर्नेबारे मन्त्रालय र सम्बन्धित निकायसँग छलफल भइरहेको समेत मन्त्री शर्माले जानकारी दिए । यसलाई आगामी आर्थिक वर्षको बजेटमा समेटिने उनले बताए । कुन उद्योगलाई कहाँ कति विद्युत उपलब्ध गराउनुपर्ने हो, त्यसको यथेष्ट तथ्याङ्क बनाएर विद्युत उपलब्ध गराउनुपर्ने अर्थमन्त्रीको भनाइ थियो ।विशेषगरी उत्पादन गरेर निर्यात गर्न सक्ने किसिमको उद्योगलाई प्राथमिकतामा राखेर सहुलियतमा विद्युत उपलब्ध गराउनुपर्नेमा पनि अर्थमन्त्री शर्माले जोड दिए ।  निजी क्षेत्रले मुलुकको ग्राहस्थ उत्पादनमा ठूलो योगदान गरिरहेकाले यो क्षेत्रकै सुझावअनुसार आगामी नीति तय गरिने पनि उनले उल्लेख गरे ।

कमेन्ट

  1. Dec. 15, 2021, 2:16 p.m. Bal Gurung
    Sharmaji, We should kill 2 birds with one stone. We can sell and also utilise it because we of plenty of water recources. Don't be like a blinkered horse.
  2.  0 Reply

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।