ad
x

प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री राई बल्ल सरे सरकारी निवासमा

person explore access_timeमंसिर २९, २०७८ chat_bubble_outline0

प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री बनेको डेढ महिनापछि राजेन्द्रकुमार राई मुख्यमन्त्रीको सरकारी निवासमा सरेका छन् । मुख्यमन्त्री राईले विराटनगरस्थित सुनसरी मोरङ सिञ्चाई आयोजनाको भवनलाई सरकारी निवासका रुपमा प्रयोग  गरेका हुन् । सो भवन केही समयदेखि खाली थियो ।


पुरानो सो भवनलाई आवश्यक मर्मतसम्हार गरेपछि मुख्यमन्त्री राईले आफ्नो सरकारी निवासका रुपमा प्रयोग गरेका हुन् । उनले पूर्व मुख्यमन्त्री शेरधन राईको पालामा काठमाडौंमा खोलिएको मुख्यमन्त्रीको सम्पर्क कार्यालयलाई बन्द गरी त्यहाँ रहेका फर्निचर ल्याएर आफ्नो सरकारी निवासमा प्रयोग गरेका छन् ।सरकारी खर्च कटौती गर्ने उद्देश्यले आफूले सिंचाई आयोजनको पुरानो घरलाई सरकारी निवासका रुपमा प्रयोग गरेको मुख्यमन्त्री राईको भनाइ छ । सरकारी निवासको अभावमा मुख्यमन्त्रीले निजी घर भाडामा लिएर बस्नुपर्ने अवस्था अन्त्य गर्नका लागि सरकारी भवनलाई नै स्थायी संरचनाका रुपमा प्रयोग गरिएको उनले बताए ।

पाँच दलीय गठबन्धनको तर्फबाट राई गत कात्र्तिक १६ गते प्रदेशको मुख्यमन्त्री नियुक्त भएका हुन् । त्यस यता उनी विराटनगरस्थित राष्ट्र बैंकको गेष्ट हाउसमा बस्दै आएका थिए । यसअघिका मुख्यमन्त्री भीमप्रसाद आचार्य पनि राष्ट्र बैंककै गेष्ट हाउस बस्ने गरेका थिए ।प्रदेशका पहिलो मुख्यमन्त्री शेरधन राईका लागि भने सरकारी निवासका रुपमा एउटा घर भाडामा लिइएको थियो । मुख्यमन्त्रीको निवासका लागि भाडामा लिइएको तीन तले घरको भाडाबापत मासिक ६० हजार रुपैयाँ मुख्यमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषदको कार्यालयले बुझाउँदै आएको थियो । उनी सो घरमा २०७५ वैशाख देखि २०७८ भदौ १० सम्म बसेका थिए । उनले निवासका रुपमा प्रयोग गरेको सो घरभाडा बापत १६ लाख ८० हजार रुपैयाँ मुख्यमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषदको कार्यालयले बुझाएको थियो ।आफू पदमुक्त भए पनि राईले भाडामा लिइएको मुख्यमन्त्रीको सरकारी निवासलाई नछाडेपछि दोस्रो मुख्यमन्त्री भीमप्रसाद आचार्य राष्ट्र बैंकको गेष्ट हाउसमा बसेका थिए । आचार्यले पनि पदमुक्त भएको दुई दिनसम्म उक्त गेष्ट हाउस नछाड्दा वर्तमान मुख्यमन्त्री राजेन्द्र राईले नियुक्त भएको दुई दिनसम्म होटलमै बस्नुपरेको थियो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।