ad
x

काँग्रेस अधिवेशन : महोत्तरीमा अझै मिलेन कुरा, सर्लाहीमा चुनाव हुँदै

person explore access_timeमंसिर २२, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाली काँग्रेसको १४ औं महाधिवेशन यही मंसिर २४ गतेदेखि काठमाडौँमा हुँदैछ तर प्रदेश २ का विभिन्न जिल्लामा अझै क्षेत्रीय अधिवेशन हुन सकेको छैन । काँग्रेसको विधानअनुसार क्षेत्रीय अधिवेशनबाट केन्द्रीय महाधिवेशन प्रतिनिधि चयन हुन्छ ।


महोत्तरीको क्षेत्र नम्बर ३ मा रामचन्द्र पौडेल पक्षले धाँधली गरी अधिवेशन गराएको भन्दै केन्द्रले त्यसलाई रद्द गरेको थियो । त्यहाँ पुनः अधिवेशन हुने भएको छ । बुधबार महोत्तरीमा उत्पन्न विवाद मिलाउन नेताहरु छलफल गरिरहेका छन् ।‘अझै कुरा मिलेको छैन,’ जिल्ला सभापति महेन्द्र यादवले भने, ‘नेताहरुको बीचमा छलफल भइरहेको छ, सहमति भएपछि अधिवेशन हुन्छ ।’ महोत्तरी क्षेत्र नम्बर ३ मा अधिवेशन आयोजना स्थलका बारेमा विवाद देखिएको छ । रामचन्द्र पौडेल पक्षले पिप्राको रामनारायण उच्च माविमा अधिवेशन गर्नुपर्ने अडान लिएको छ भने शेरबहादुर देउवा पक्ष जलेश्वरमा अधिवेशन हुनुपर्ने अडानमा छ ।यसअघि पिप्राको रामनारायण उच्च माविमा अधिवेशन हुँदा धाँधली भएको थियो । पुनः त्यही ठाउँमा अधिवेशन गर्नुपर्ने अडान पौडेल पक्षको छ, जसमा देउवा पक्षले सहमति जनाइरहेको छैन । यही क्षेत्रको विवादका कारण प्रदेश २ को अधिवेशन स्थगित भएको थियो । प्रदेश अधिवेशन केन्द्रीय महाधिवेशनपछि गर्ने घोषणा गरिएको छ ।यस्तै, सर्लाहीको क्षेत्र नम्बर ४ मा अधिवेशन सम्पन्न भइसकेको छ । बुधबार सर्लाही क्षेत्र नम्बर १, २ र ३ मा अधिवेशन भइरहेको छ । त्यसको परिणाम साँझसम्म आइपुग्ने जिल्लाका काँग्रेस सभापति नागेन्द्र राय यादवले बताए ।प्रदेश २ बाट हालसम्म ७५७ जना केन्द्रीय प्रतिनिधि चुनिएका छन् । महोत्तरीको क्षेत्र नम्बर ३, सर्लाहीको क्षेत्र नम्बर १, २ र ३ को महाधिवेशन प्रतिनिधि चयन गर्न बाँकी छ । सप्तरीबाट १०४ जना केन्द्रीय प्रतिनिधि चुनिएका छन् भने सिरहाबाट १०५, धनुषाबाट १०४, महोत्तरीबाट ७८ जना केन्द्रीय प्रतिनिधि आएका छन् भने महोत्तरीको क्षेत्र नम्बर ३ मा अधिवेशन हुन बाँकी छ ।रौतहटबाट १०७ जना केन्द्रीय प्रतिनिधि चुनिएका छन् भने बाराबाट १०४ र पर्साबाट १०३ जना चुनिएका छन् । सर्लाहीमा मंगलबार सम्पन्न क्षेत्र नम्बर ४ को अधिवेशनबाट २६ जना प्रतिनिधि चुनिएका छन् जसको तथ्यांक केन्द्रीय कार्यालयलाई प्राप्त भएको छैन । कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।