ad
x

कृष्णपुर नगरपालिकामा अति विपन्न २२१ जनालाई रोजगार

person explore access_timeमंसिर २२, २०७८ chat_bubble_outline0

कञ्चनपुरको कृष्णपुर नगरपालिकाका अति विपन्न २२१ जनाले रोजगार पाउने भएका छन् । फारम भरेका ९१२ मध्ये नगरपालिकाको रोजगार सेवा केन्द्रमा २२१ जना छनौट गरी वडामा पठाइएको रोजगार संयोजक रमेश भट्टले रातोपाटीलाई जानकारी दिए ।


उनले छनौटमा परेकाको लिष्ट पठाएर प्राथमिक योजनाको  स्टेटमेन्ट तयार गरी काममा लगाउने बताए । प्राथमिकिकरण योजना अन्तर्गत सडक, यातायात, खानेपानी, वन तथा वातावरण, पर्यटकीय क्षेत्रमा जाने रोड, सामुदायिक वनको लागत साझेदारी अनुसार वनमा भेसवायर जाली, पोखरी निर्माणजस्ता काम हुने उनले बताए ।‘लिष्ट तयार गरेर योजना भन्छौं, सोही आधारमा छनौटमा परेकाले काम गर्नुपर्ने हुन्छ,’ उनले भने । चालु आर्थिक वर्षका लागि श्रम, रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा मन्त्रालयले नगरपालिकामा १ करोड २७ लाख रकम पठाएको उनले बताए । १०० प्रतिशत बजेट ज्यालामा भुक्तानी हुने उनको भनाइ छ ।

गत आर्थिक वर्षमा झण्डै २ करोड बजेट आए पनि कोरोनाका कारण काम नहुँदा ४० प्रतिशत बजेटमात्र खर्च गरिएको उनको भनाइ छ । गत वर्ष २८५ जना छनौटमा परेका थिए । छनौटमा परेका व्यक्तिले एक सय दिनसम्म वडामा हुने सडक, नाली निर्माणमा काम गर्नुपर्ने र सो बापत एक जनालाई दैनिक ज्याला ५७७ रुपैयाँ दिइने रोजगार सेवा केन्द्रका सवईन्जिनियर दिपा पन्तले बताइन् ।  

छनौटमा परेका व्यक्तिमध्ये कोही अनुपस्थित भए फारम भरेका मध्येबाट २२२ देखि गणना गरी रिक्त स्थानमा पुनः छनौट गरिने उनले बताइन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।