ad
x
काँग्रेस महाधिवेशन

देउवालाई नेताहरूको सुझाव : सिटौलालाई जसरी पनि मिलाउनुपर्छ

केन्द्रीय सदस्य छान्न कमान्डर तोकियो

person explore access_timeमंसिर २२, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाली काँग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवालाई आसन्न महाधिवेशनमा आफ्नो समूहमा कृष्णप्रसाद सिटौला समूहलाई पनि जसरी पनि ‘एडजस्ट’ गर्नुपर्ने सुझाव दिएका छन् । निजी निवास बूढानीलकण्ठमा बसेको आफूपक्षीय नेताहरू १४ औँ महाधिवेशनमा चुनाव जित्ने हो भने सिटौलाको साथ अपरिहार्य रहेको सुझाव दिएका हुन् । ‘हामीले महाधिवेशनमा चुनाव जित्ने हो भने कृष्णप्रसाद सिटौला समूहको साथ चाहिन्छ । सभापतिलाई वहाँको समूहलाई उदारता देखाएर भए पनि मिलाउनुपर्छ भन्ने अधिकांश नेताहरूको सुझाव रह्यो,’ बैठकमा सहभागी एक नेताले रातोपाटीलाई बताए ।


त्यस्तै बैठकमा केन्द्रीय सदस्यहरुको उम्मेदवार तय गर्नका लागि कमान्डर पनि तोकिएको छ । विभिन्न क्लस्टरबाट महाधिवेशनले १५ जना पदाधिकारीसहित १३५ सदस्यीय केन्द्रीय कार्यसमिति चयन गर्ने छ । केन्द्रीय सदस्यहरु चयन गर्नका लागि प्रदेश १ बाट ज्ञानेन्द्र कार्की, प्रदेश २ बाट महेन्द्र यादव र रमेश रिजाल, बागमती प्रदेशमा प्रकाशशरण महत, गण्डकी प्रदेशमा गोपालमान श्रेष्ठ, लुम्बिनी प्रदेशमा बालकृष्ण खाँण, कर्णाली प्रदेशमा पूर्णबहादुर खड्का र जीवनबहादुर शाही र सुदूरपश्चिम प्रदेशमा एनपी साउद र रमेश लेखकलाई जिम्मेवारी दिइएको छ । बैठकमा देउवाले क्लस्टर अनुसार नाम बढी नहुने गरी उम्मेदवारहरू चयन गर्न निर्देशन दिएका छन् ।देउवाले पार्टीको आसन्न १४ औँ महाधिवेशन सम्बन्धमा छलफल गर्न आफ्नो समूहका नेताहरूको बैठक बोलाएका थिए ।  बैठकमा महाधिवेशनको तयारी, महाधिवेशनमा पदाधिकारीका उम्मेदवारीलगायत विषयमा छलफल भएको थियो । देउवाले यसअघि नै सभापतिमा दोहोरिने तयारी गरिसकेका छन् । आजको बैठकमा अन्य पदाधिकारीका उम्मेदवारबारे छलफल भएको छ । बैठकमा धारणा राख्ने क्रममा नेताहरुले आ–आफ्नो दाबी प्रस्तुत गरेका छन् । बैठकमा सहभागी एक नेताका अनुसार महामन्त्रीमा प्रकाशशरण महत र विश्वप्रकाश शर्माले दाबी प्रस्तुत गरेका छन् । गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँणले यसअघि महामन्त्रीमा आकांक्षा व्यक्त गर्दै आए पनि बैठकमा केही खुलाएनन् । उनले आफ्नो उचित मूल्यांकन हुने कुरा मात्र राखेका थिए । डिना उपाध्याय, पार्वता डिसी र अम्बिका बस्नेतले महिला सहमहामन्त्रीमा दाबी प्रस्तुत गरेका थिए भने किशोर सिंह राठौरले खस आर्य सहमहामन्त्रीमा दाबी प्रस्तुत गरेका थिए । मानबहादुर विश्वकर्माले दलित कोटाबाट सहमहामन्त्री, अक्तर कमाल मुसलमान र फरमुल्लाह मन्सुरले मुसलमान कोटाबाट सहमहामन्त्रीले दाबी गरेका थिए । राम जनम चौधरी थारुबाट सहमहामन्त्री​, सुनिल थापाले हाल कायम रहेको सहमहामन्त्री, महेन्द्र यादवले मधेसी सहमहामन्त्रीमा दाबी प्रस्तुत गरेका थिए । विजय कुमार गच्छदार उपसभापतिमा नै दाबी प्रस्तुत गरेका थिए भने रमेश लेखकले सभापतिबाहेक पदाधिकारीमा दाबी रहने बताए पनि पद भने खुलाएनन् ।बैठकमा नेताहरूको धारणा सुनेपछि सभापति देउवाले सबैको सुझावपछि आफूलाई निर्णयमा पुग्न सजिलो हुने प्रतिक्रिया दिएका थिए । देउवाले आज प्राप्त सुझावहरूको वरिपरि रहेर आफूले निर्णय लिने जानकारी गराएका थिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X