ad
x

निक्षेपकर्ता आकर्षित गर्न सुनको सिक्का उपहार दिन्थ्यो सिभिल सहकारी

person explore access_timeमंसिर १८, २०७८ chat_bubble_outline0

सिभिल सेभिङ एण्ड क्रेडिट सहकारी संस्थाले बचतकर्ता आकर्षित गर्न सुनको सिक्का उपहार दिने गरेको खुलेको छ । सोल्टीमोडमा रहेको कार्यालयमा धेरै रकम लिएर आउने निक्षेपकर्तालाई दुई ग्राम तौलको सुनको सिक्का उपहार दिने गरेको खुलेको हो ।


बचतकर्ताले दिएको बयानअनुसार इच्छाराज तामाङको सहकारीले आफूहरुलाई ठूलो मात्रामा निक्षेप राखेबापत सुनको सिक्का उपहार दिने गरेको थियो । निक्षेपकर्ता विश्वनाथ सिंहकी श्रीमती जितनीदेवी कोईरीनले सहकारीले आफूहरुलाई २.५ ग्रामको ८ वटा सुनको सिक्का उपहार दिएको बताइन् ।उनले सहकारीमा २०६८ सालमा ८० लाख रुपैयाँ जम्मा गरेका थिए । सो बापत सहकारीले ८ वटा सुनका सिक्का उपहार पाएको विश्वनाथकी श्रीमती कोइरीनले बयान दिएकी हुन् । त्यसपछि पनि श्रीमान सिंहले रकम जम्मा गर्दै गएका थिए ।तर, आफ्नो रकम लिन जाँदा सहकारीले रकम अभाव भएको बताउँदै सावाँ/ब्याजसहित एक करोड १९ लाख ५४ हजार रुपैयाँ रकम भुक्तानी दिएको थिएन । सिंहलाई सुनको सिक्काबाहेक १५ प्रतिशतको आर्कषक ब्याज दिने आश्वासन समेत सहकारीले दिएको थियो ।यसैगरी, प्रतिभा अमात्यले दिएको बयानमा १४ प्रतिशत ब्याजदर दिने आससहित उनका श्रीमान चन्द्रबहादुर श्रेष्ठले ४० लाख रकम निक्षेप राखेका थिए । त्यसबापत सहकारीले श्रेष्ठलाई ५ ग्राम तौलको दुईवटा सुनका सिक्का दिएको थियो भने त्यसको तीन वर्षपछि फेरि २.५ ग्राम सुनका दुईवटा सिक्का पाएका थिए । हाल श्रेष्ठले सावाँ र ब्याजसहित गरेर ४४ लाख ६२ हजार रुपैयाँ लिन बाँकी छ ।\यस्तै, बचतकर्ता प्रेमरत्न स्थापितले समेत १५ प्रतिशत ब्याजको आसमा २०७३ सालमा ५ लाख रुपैयाँ जम्मा गरेका थिए । तर, पछि सावाँ÷ब्याजसहित ४१ लाख ४६ हजार रुपैयाँ लिन जाँदा रकम अभाव भएको र तत्काल दिन नसक्ने जवाफ आएको थियो । पाँच लाख जम्मा गरेवापत सहकारीले उनलाई २ ग्राम तौलको दुईवटा सुनको सिक्का उपहार दिएको थियो ।यसरी, निक्षेपकर्तालाई आकर्षक ब्याज दिने प्रलोभन पार्ने र ब्याजमा पनि प्रलोभनमा नपर्नेलाई सुनको सिक्का नै उपहार दिएर धेरैभन्दा धेरै निक्षेप जम्मा गर्न लगाउने नीति सहकारीको देखिन्छ । बचतकर्ताले सरकारी वकिल कार्यालय, काठमाडौंले तयार पारेको २८४ पृष्ठ लामो अभियोगपत्रमा यस्तो बयान दिएका हुन् ।
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X