ad
x

एनआईबीएलका सेयरधनीलाई १६ प्रतिशत लाभांश दिने प्रस्ताव पारित

person explore access_timeमंसिर १७, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाल इन्भेष्टमेन्ट बैंक लिमिटेड (एनआईबीएल) को १५ औं साधारणसभाबाट सेयरधनीहरूलाई कूल १६ प्रतिशत लाभांश दिने प्रस्ताव पारित भएको छ । बैंक सञ्चालक समितिको प्रस्तावअनुसार साधारणसभाले १२.६११ प्रतिशत बोनस सेयर र चुक्ता पूँजीको ३.३८९ प्रतिशत नगद लाभांश दिने प्रस्ताव पारित गरेको हो । 


केन्द्रीय कार्यालय दरबारमार्ग, काठमाडौंमा साधारणसभा आज (शुक्रबार) सम्पन्न भएको बैंकले जानकारी दिएको छ । साधारणसभामा आर्थिक वर्ष २०७७/७८ मा बैंकका प्रमुख उपलब्धि, भविष्यका योजना, कार्यसम्पादन लक्ष्य र रणनीतिहरूबारे छलफल भएको बैंकका अध्यक्ष श्री पृथ्वीबहादुर पाँडेले जानकारी दिए । आर्थिक वर्ष २०७७/७८ मा बैंकको खुद नाफा ३.५५ अर्ब रुपैयाँ पुगेको छ भने कुल चुक्तापूँजी १८.३० अर्ब रुपैयाँ पुगेको छ । आर्थिक वर्ष २०७७÷७८ मा बैंकको निक्षेप गत आर्थिक वर्षको कुल १ खर्ब ६८ अर्ब रूपैयाँबाट बढेर १ खर्ब ७९ अर्ब रुपैयाँ पुगेको छ । यसैगरी, कुल लगानी अघिल्लो वर्षको १ खर्ब ४० अर्ब रूपैयाँबाट वृद्धि भइ १ खर्ब ६२ अर्ब रुपैयाँ पुगेको छ ।हाल देशभर यो बैंकले ८८ शाखा, १३१ एटीएम, २० एक्सटेन्सन काउण्टरहरू, १० राजस्व संकलन काउण्टरहरू र ५८ शाखारहित बैंकिङ काउन्टर विस्तार गरेको छ । एनआईबीएलले पाँच पटकसम्म फाइनान्सियल टाइम्सबाट ‘बैंक अफ द इयर’ अवार्ड पाइसकेको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।