ad
x

प्रदेश २ मा ३०१ एचआइभी-एड्स संक्रमितहरु सम्पर्कविहीन

person explore access_timeमंसिर १५, २०७८ chat_bubble_outline0

प्रदेश २ मा ३०१ जना एचआईभी-एड्स संक्रमितहरु सरोकारवालाको सम्पर्कमा नरहेको जनाइएको छ । हाल ४ हजार ३८० संक्रमितमध्ये ३०१ जना सम्पर्कविहीन रहेका कारण उनीहरु उपचार सेवाबाट वञ्चित रहेको प्रदेश २ को स्वास्थ्य निर्देशनालयले जनाएको हो ।


सेभ द चिल्ड्रेनका सिनियर प्रोग्राम कोअर्डिनेटर चन्द्रनारायण साहले गत असार मसान्तसम्मको तथ्यांकअनुसार प्रदेशमा कुल संक्रमितमध्ये २ हजार ९९८ जना नियमित उपचारमा रहेको जानकारी दिए । एक हजार ३८२ जना भने उपचारबाट वञ्चित मिसिङ्ग लिस्टमा रहेको उनको भनाइ छ ।उपचारबाट वञ्चित मिसिङ्ग लिस्टमा रहेका एक हजार ३८२ जना मध्ये ६ सय ७२ जनाले अन्य प्रदेशमा औषधि लिइरहेको र ३९७ जनाको मृत्यु भइसकेको उनको भनाइ छ । ३०१ जना भने सम्पर्कविहीन रहेको उनले बताए ।उनका अनुसार सम्पर्कविहीनमध्ये २३ जनाको अवस्था पूर्ण रुपमा अज्ञात छ भने २७८ जना उपचारका लागि नाम दर्ता गराएपछि सम्पर्कमा आएका छैनन् । प्रदेशमा कुल संक्रमितमध्ये १७५ जना बालबालिका रहेको पनि उनले जनाए ।साहले पछिल्लो समय चेकजाँचको दायरा बढदै गएपछि संक्रमितहरुको संख्या तीव्र रुपमा बढ्दै गएको बताए । उनका अनुसार विगत तीन वर्षमा संक्रमितको संख्या दोब्बरभन्दा बढी वृद्धि भएको छ ।साहले प्रस्तुत गरेको तथ्यांक अनुसार आर्थिक वर्ष २०७५/०७६ मा कुल ५ हजार ६९० चेकजाँचमा २२६ पोजेटिभ केश भेटिएका थिए भने ०७६/७७ मा १४ हजार ६०२ चेकजाँचमा ४०० र आर्थिक वर्ष ०७७/०७८ मा २५ हजार ९७८ चेकजाँचमा ४ सय ७५ जना संक्रमित फेला परेका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X