ad
x
प्रदेश

सुर्खेत जेलब्रेकका कमाण्डर विष्ट बने कर्णालीका अर्थमन्त्री !

person explore access_timeमंसिर १४, २०७८ chat_bubble_outline0

कर्णाली प्रदेश सरकारको आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्रीमा विन्दमान विष्ट नियुक्त भएका छन् । उनलाई प्रदेश प्रमुख तिलक परियारले मंगलबार बेलुकी पद तथा गोपनीयताको शपथ ग्रहण खुवाएका हुन् । नेकपा (माओवादी केन्द्र)ले मंगलबार दिउँसो संसदीय दलको बैठक बसेर उनलाई सरकारमा पठाउने निर्णय गरेको थियो । 


६ महिनाअघि मुख्यमन्त्री महेन्द्र शाहीको सरकार भएका बेला पनि उनी आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्री नियुक्त भएका थिए । तर शपथ नखाँदे तत्कालीन सत्ताधारी काँग्रेसले विरोध गरेपछि उनले मन्त्रीको शपथ लिन पाएका थिएनन् । त्यसैले पनि यो पटक उनलाई जसरी पनि मन्त्री बनाउनै पर्ने बाध्यता माओवादीसँग थियो। युवा माझ निकै लोकप्रिय मानिएका विष्ट माओवादी केन्द्रभित्र एक शालीन छवि भएका नेताका रूपमा पनि चिनिन्छन् ।को हुन् मन्त्री विष्ट ? विद्यार्थी छँदादेखिनै माओवादीले सुरु गरेको जनयुद्धमा सहभागी भएका विष्ट वि.सं २०३६ सालमा कालिकोटमा जन्मिएका हुन् । यद्यपि,अहिले उनको स्थायी ठेगाना सुर्खेतको बराहताल गाउँपालिका –१  हो । स्नातक (मानविकी तथा राजनीतिक शास्त्र) सम्म अध्ययन गरेका विष्ट सुर्खेत, प्रदेशसभा–२ (ख)बाट प्रत्यक्ष निर्वाचित सांसद हुन् । २०५० सालदेखि माओवादी केन्द्रमा संलग्न भएका उनी ०५६ सालमा भूमिगत भएका थिए । ०५६देखि उनले ०५८ माघ १ सम्म अर्थात् १८ महिना जेल जीवन बिताएका छन् । मन्त्री विष्ट सहितको ०५८ सालमा भएको सुर्खेतको जेल ब्रेकको घटना निकै चर्चित र रोचक थियो । सोही जेलब्रेकका उनी एक कमाण्डर समेत हुन् । अखिल क्रान्तिकारीको महासचिव समेत भएका विष्ट पार्टीको पोलिटब्युरो सदस्य समेत रहेका छन्। उनीसँग भार, चीन, फिलिपिन्स र दक्षिण कोरिया लगायतका देशहरूको भ्रमण गरेको समेत अनुभव छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

X