ad
x

१५ कलेजलाई पीसीएल नर्सिङ भर्ना नलिन चिकित्सा शिक्षा आयोगको निर्देशन

person explore access_timeमंसिर १४, २०७८ chat_bubble_outline0

प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद् (सीटीइभीटी)ले भर्ना खुलाउने निर्णय गरेका १५ वटा कलेजमा पीसीएल नर्सिङको भर्ना रोक्न सरकारले निर्देशन दिएको छ । चिकित्सा शिक्षा आयोगले १५ वटा कलेजमा पीसीएल नर्सिङ भर्ना रोक्न सीटीइभीटीलाई निर्देशन दिएको हो ।


सीटीइभीटीले चिकित्सा शिक्षा ऐन विपरीत र आयोगको निर्णयसमेतको अवज्ञा गरी भर्ना खुलाएको भन्दै भर्ना रोक्न निर्देशन दिएको हो । आयोगले सूचना प्रकाशित गरी सीटीइभीटीसँगै विश्वविद्यालय र प्रतिष्ठानहरुलाई समेत निर्देशन दिएको छ ।आयोगले विश्वविद्यालय/प्रतिष्ठानहरु र विश्वविद्यालयका आंगिक र सम्बन्धन प्राप्त शिक्षण संस्थाहरुमा राष्ट्रिय चिकित्सा शिक्षा ऐन बमोजिम प्रमाणपत्र तहको कार्यक्रम सञ्चालन नहुने प्रस्ट पार्दै आयोगको २०७७ साउन ३० को बैठकबाट शैक्षिक सत्र २०७७/७८ देखि उक्त तहका कार्यक्रम सञ्चालन नगर्ने निर्णय भएको स्मरण गराएको छ ।

प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद् परीक्षा नियन्त्रण कार्यालयको सूचनामा त्यस्ता शिक्षण संस्थामा विद्यार्थीलाई भर्नाका लागि सिट संख्यासमेत तोकेको पाइएकाले विश्वविद्यालयहरुलाई आफ्नो सम्बन्धन भएका त्यस्ता कलेजमा भर्ना नगर्ने र नगराउने प्रवन्ध अविलम्ब मिलाउन चिकित्सा शिक्षा आयोगले सूचनामार्फत निर्देशन दिएको हो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।