ad
x

‘दक्षिण अफ्रिकाबाट बेंगलुरु फर्केका व्यक्तिको संक्रमण डेल्टाभन्दा भिन्न’

person explore access_timeमंसिर १४, २०७८ chat_bubble_outline0

 


संसारभरी कोरोना भाइरसको नयाँ ओमिक्रोन भेरियन्टको विषयमा चिन्ता बढेको छ । यो नयाँ भेरियन्टले एकपटक पुनः कोरोनाको संक्रमणको खतरालाई धेरै नै बढाइदिने मान्यता राखिएको छ । यसको म्युटेशन पनि निकै तीब्र भएको बताइएको छ ।यसैबीच भारतको कर्नाटकका स्वास्थ्य मन्त्री डा. के सुधाकरले दक्षिण अफ्रिकाबाट बेंगलुरु आएका एक यात्रीमा कोभिड–१९ को डेल्टा भेरियन्ट्भन्दा भिन्न लक्षण पाइएको बताएका छन् ।उनले टेस्टको स्याम्पललाई जिनोम सिक्वेन्सिङका लागि पठाएको जानकारी दिए ।दक्षिण अफ्रिकाबाट हालै बेंगलुरु फर्केका दुई व्यक्ति कोभिड संक्रमित पाइएकाम थिए यीमध्ये एक व्यक्ति डेल्टा भेरियन्टद्वारा संक्रमित पाइएका छन् तर अन्य व्यक्तिको संक्रमण डेल्टा भेरियन्टभन्दा भिन्न देखिएको बताइएको छ ।समाचार एजेन्सी पीटीआईसँग डा. सुधाकरले भने, ‘पछिल्लो ९ महिनादेखि डेल्टा स्ट्रेन देखिएको छ । तर यो संक्रमण थोरै भिन्न छ । म यसबारे आधिकारिक रुपमा केही भन्न सकिन्नँ । म आइसीएमआर र केन्द्र सरकारको आधिकारीसँग सम्पर्कमा छु ।’मन्त्रीले भने, ‘६३ वर्षका एक व्यक्ति छन् जसको नाम मैले भन्नु हुँदैन । उनको रिपोर्ट थोरै भिन्न छ । यो डेल्टा भेरियन्टभन्दा भिन्न लागिरहेको छ । हामी आइसीएमआरका अधिकारीसँग चर्चा गर्नेछौं र यो के हो भन्नेबारे जानकारी दिनेछौं ।’उनले भने, ‘हामीले ओमिक्रोन स्ट्रेनमाथि विस्तृत रिपोर्ट मागेका छौं । हामीले १ डिसेम्बरमा स्पष्ट जानकारी पाउनेछौं । त्यसपछि हामी सबै उपाय सुरु गर्नेछौं ।’

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।