ad
x

ओमिक्रोनका कारण अहिले नै लकडाउन गरिहाल्नुपर्ने स्थिति छैनः बाइडेन

person explore access_timeमंसिर १४, २०७८ chat_bubble_outline0

 


अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले ओमिक्रोन भेरियन्टका कारण अहिले नै लकडाउन लगाइहाल्नै पर्ने स्थिति नभएको बताएका छन् ।बाइडेनले ओमिक्रोन कोभिड भेरियन्ट चिन्ताको कारण त हो त तनावको कारण नभएको बताएका छन् । यो बयान बाइडेनले उत्तरी अमेरिकामा ओमिक्रोनको संक्रमण देखिएपछि दिएका हुन् ।उनले भने, ‘यदि मानिसहरुले भ्याक्सिन लगाएका छन् र मास्क लगाइरहेकमा छन् भने अहिले नै लकडाउन गर्नुपर्ने स्थिति छैन ।’क्यानडामा ओमिक्रोन भेरियन्ट भेटिएको छ र अमेरिकाले सावधानी स्वरुप आठ अफ्रिकी देशमाथि यात्रा प्रतिबन्ध लगाएको छ । राष्ट्रपति बाइडेनको संक्रमण रोक्ने बचन र खोप अभियानपश्चात् पनि अमेरिकामा अघिल्लो वर्षको तुलनामा यसवर्ष कोभिडका कारण धेरैको मृत्यु भएको छ ।सोमबार ह्वाइट हाउसमा राष्ट्रपतिले भने, ‘दक्षिण अफ्रिकामा पाइएको ओमिक्रोन भेरियन्ट कुनै न कुनै बेला अमेरिकामा पनि आउनेछ र यसलाई रोक्न सकिँदैन ।’उनका अनुसार भ्याक्सिन कम्पनीले भविष्यको आवश्यकतालाई मध्यनजर गर्दै नयाँ खोपका लागि योजना बनाइरहेका छन् ।

अघिल्लो हप्ता अमेरिकाले दक्षिण अफ्रिका, बोत्सवाना, जिम्बाब्वे, नामिबिया, लेसोथो, इस्वातिनी, मोजाम्बिक र मलावीबाट उडानमाथि प्रतिबन्ध लगाउने घोषणा गरेका थिए । क्यानडा, बेलायत, युरोपेली संघ र अन्य देशले पनि दक्षिणी अफ्रिकासँग यात्रा प्रतिबन्ध लगाएका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।