ad
x

कर्जाको माग बढ्दो छ तर तरलता छैन, बैङ्कहरूले सातामै ७ अर्बले निक्षेप गुमाए

person explore access_timeमंसिर १३, २०७८ chat_bubble_outline0

अघिल्लो साताको तुलनामा यस साता २७ वाणिज्य बैङ्कहरूले ७ अर्ब बढीले निक्षेप गुमाएका छन् । सोमबार नेपाल बैंकर्स संघले जारी गरेको फाइनान्सियल रिपोर्ट अनुसार गत मङ्सिर ३ गतेदेखि १० गतेसम्ममा ७ अर्बले निक्षेप गुमाउँदै कुल ४२ खर्ब १९ अर्ब सङ्कलन गर्न सफल भएका छन् । 


अघिल्लो हप्ता अर्थात् गत कार्तिक ३० गतेदेखि मङ्सिर ३ गतेसम्म बैङ्कहरूले कुल ४२ खर्ब २६ अर्ब रुपैयाँ निक्षेप सङ्कलन गरेका थिए । यता निक्षेप सङ्कलन घट्दै गर्दा उता बैङ्कहरूको कर्जा माग दोब्बरले बढेर गएको छ । समीक्षा अवधिमा वाणिज्य बैङ्कहरूको ७ अर्बले निक्षेप घट्दै गर्दा १४ अर्बले कर्जा बढेको छ । बैंकर्स संघका अनुसार गत कार्तिक ३० गतेदेखि मङ्सिर ३ गतेसम्म ४० खर्ब ४१ अर्ब कर्जा लगानी गरेकामा समीक्षा अवधि अर्थात् मङ्सिर ३ गतेदेखि १० गतेसम्ममा १४ अर्बले कर्जा बढाउँदै कुल ४० खर्ब ५५ अर्ब लगानी गरेका छन् ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।