ad
x

क्यानडामा ओमिक्रोनका दुई संक्रमित भेटिए, अमेरिकामा अफ्रिकी देशसँग यात्रा प्रतिबन्ध लगाउने तयारी

person explore access_timeमंसिर १३, २०७८ chat_bubble_outline0

 


कोरोनाको ओमिक्रोन भेरियन्टले संसारभरीका देशलाई चिन्तामा पारेको छ । थुप्रै देशले परीक्षण–आइसोलेशनमा तीब्रता ल्याउन आदेश दिएको छ । यस्तै, यूके, श्रीलङ्का, माल्दिभ्ससमेत थुप्रै देशले अफ्रिकी देशमाथि यात्रा प्रतिबन्ध लगाएको छ । अमेरिकामा पनि सोमबार अफ्रिकी देशमाथि यात्रा प्रतिबन्ध लगाउने तयारी गरिँदैछ । यस्तै क्यानडामा ओमिक्रोनमा दुई संक्रमित भेटिएका छन् ।क्यानडामा भेटिए दुई ओमिक्रोन संक्रमित, नाइजेरियाबाट फर्किएका थिएक्यानडामा कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट ओमिक्रोनका पहिलो दुई संक्रमित भेटिएका थिए । क्यानडा सरकारले ओन्टरियोमा ओमिक्रोन भेरियन्टका दुई संक्रमित पुष्टि भएको जानकारी दिएको छ । यी दुबै नाइजेरियाबाट फर्किएका थिए । चिफ मेडिकल अफिसर अफ हेल्थले ओटावा पब्लिक हेल्थले यसबारे अनुसन्धान गरिरहेको र दुबै बिरामी आइसोलेशनमा भएको जानकारी दिएको छ । त्यसपछि नै क्यानडाबाट आउने यात्रीका लागि परीक्षणको नियम कडा बनाइँदै छ । अब कुनै पनि देशबाट आउने यात्रीलाई विमानस्थलमा नै परीक्षण गर्नुपर्नेछ । शुक्रबार क्यानडाले दक्षिणी अफ्रिकी देशबाट आउने यात्रीमाथि प्रतिबन्ध लगाएको थियो ।अमेरिकाले अफ्रिकी देशसँग यात्रा प्रतिबन्ध लगाउने तयारीःदक्षिण अफ्रिकामा सबैभन्दा पहिला भेटिएको कोरोना भाइरसको नयाँ भेरियन्ट ओमिक्रोनबाट बच्न अमेरिकाले पनि तयारी थालेको छ । अमेरिकाले यो भाइरसबाट बच्नका लागि अफ्रिकी देशबाट कुनै पनि प्रकारको यात्रामा प्रतिबन्ध लगाउने तयारी गरेको छ । राष्ट्रपति जो बाइडेनको प्रशासनले यसको घोषणा सोमबार गरिने जानकारी दिएको छ ।उता राष्ट्रपतिका चीफ मेडिकल एडभाइजर डा. एन्थोनी फाउचीले ओमिक्रोन कोरोनाको हालसम्म भेटिएका अन्य सबै भेरियन्टको तुलनामा सबैभन्दा तीब्र गतिमा संक्रमण फैलाउने खालको जस्तो लागेको बताएका छन् । हालसम्म प्रकाशित तथ्यका आधारमा यो भेरियन्ट मोनोक्लोनल एन्टीबडीज (कोरोना संक्रमण भएपछि प्राकृतिक तरिकाले शरीरमा आफैं बन्ने प्रतिरोधी) लाई बाइपास गर्न सक्ने र यसैकारण यो थोरै घातक हुनसक्ने धेरैले अनुमान गरिरहेका छन् । यसका साथै भ्याक्सिनका कारण बनेको एन्टीबडिजलाई पनि यसले धोका दिनसक्ने आँकलन गरिएको छ ।नेदरल्याण्डमा १३ जनामा ओमिक्रोन भेरियन्ट भेटियो, सबैजना दक्षिण अफ्रिकाबाट एमस्टर्डम पुगेका थिए:

दक्षिण अफ्रिकामा कोरोनाको नयाँ भेरियन्ट ओमिक्रोन भेटिएपछि धेरै देश सतर्क भएका छन् । नेदरल्याण्डमा शुक्रबार ६१ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको थियो । यीमध्ये १३ मा ओमिक्रोन भेरियन्ट भेटिएको छ । उता मोडर्ना भ्याक्सिनका चिफ मेडिकल अफिसर डाक्टर पल बर्टनले ओमिक्रोन भेरियन्टलाई खतरनाक बताएका छन् । यस्तै बर्टनले यो भेरियन्टसँग पनि जुध्न सकिने आशा भने व्यक्त गरेका छन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।