ad
x

प्रधानसेनापति र गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्रीबीच भेटवार्ता

person explore access_timeमंसिर १२, २०७८ chat_bubble_outline0

गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कृष्णचन्द्र नेपाली पोखरेल र नेपाली सेनाका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्माबीच भेटवार्ता भएको छ । आइबार मुख्यमन्त्री कार्यालयमा भएको भेटमा मुलुकको शान्ति सुरक्षा र समसामयिक विषयमा कुराकानी भएको छ ।  मुख्यमन्त्री पोखरेलले मुलुकको हितमा नेपाली सेनाले निभाउँदै आएको भूमिकाको प्रशंसा गर्दै आगामी दिनमा समेत यसले निरन्तरता पाउने विश्वास व्यक्त गरे ।


कतिपय मुलुकमा सेनाको हस्तक्षेप र महत्वाकांक्षाका कारण राजनीति अस्थिरता उत्पन्न हुँदै आएको भएपनि नेपालमा सुरुदेखि नै नेपाली सेनाले संयमित भएर परिवर्तनलाई स्वीकार्दै कर्तव्य निभाएको उनले बताए । कोरोना काल र प्राकृतिक विपत्तिका समयमा समेत नेपाली सेना अग्रपंक्तिमा खटिएर सिमित स्रोत र साधनका बीच सेनाले नागरिकको सेवामा खटिएको उनले स्मरण गरे ।  प्रधानसेनापति शर्माले नेपाली सेना जहिलेपनि राष्ट्रहितमा लागिपरेको बताउदै सेनाले विकास निर्माणका साथै मुलुकका लागि आवश्यक जुनसुकै काम गर्न तत्पर रहेको भनाइ राखे । गण्डकी प्रदेशबाट नेपाली सेनामा भर्ती हुनेको संख्या अधिक रहेको बताउँदै उनले आफ्ना पिता पुर्खासमेत कास्कीकै रहेको भेटमा बताए । उनले आफू जिम्मेवारीमा आएपछि सबै प्रदेशको वस्तुस्थिति बुझ्नका लागि भ्रमण थालेको जानकारी गराए । प्रधानसेनापति शर्माले पोखरामा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल निर्माण अन्तिम चरणमा पुगेकाले पुरानो विमानस्थलको प्रयोगका बारेमा सोच्ने बेला आएको उल्लेख गरे । उनले पर्यटकीय केन्द्र पोखरामा साहसिक पर्यटन र आकस्मिक अवतरणका लागि उक्त स्थल खाली नै राख्न लागि अनुरोध समेत गरे ।विपत्तिका बेला बच्नका लागि पनि सहरमा ठूलो स्थान आवश्यक रहेकाले अहिलेको विमानस्थलका केही क्षेत्र सुरक्षित राख्न उन आग्रह गरे । मनाङ हुँदै पोखरा आएका उनले प्रदेश प्रमुख पृथ्वीमान गुरुङसँग पनि भेट गरेका थिए । प्रधानसेनापति शर्माको सोमबार मुस्ताङ जाने कार्यक्रम रहेको छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।